Ближнє коло

«Ближнє коло» — художній фільм режисера Андрія Кончаловського.

Ближнє коло
англ. The Inner Circle
Жанр драматичний фільм[1][2] і біографічний фільм
Режисер Кончаловський Андрій Сергійович[2]
Продюсер Claudio Boniventod
Сценарист Кончаловський Андрій Сергійович
У головних
ролях
Tom Hulced[2], Лоліта Давидович, Боб Госкінс, Збруєв Олександр Вікторович, Feodor Chaliapin Jr.d, Ларіонов Всеволод Дмитрович, Філіппенко Олександр Георгійович, Кононов Михайло Іванович, Олег Павлович Табаков, Германова Євдокія Олексіївна, Купченко Ірина Петрівна, Феклістов Олександр Васильович[3], Виноградова Марія Сергіївна[3], Волкова Ольга Володимирівна (акторка)[3], Арцибашев Сергій Миколайовичd[3], Стєклов Володимир Олександрович[3], Olga Anokhinad[3], Vladimir Yepiskoposyand[3], Viktor Balabanovd[3] і Vasilij Savinovd[3]
Оператор Ennio Guarnierid
Композитор Артем'єв Едуард Миколайович
Кінокомпанія Мосфільм
Дистриб'ютор Columbia Pictures
Тривалість 137 хв.
Мова англійська і російська
Країна  США
 СРСР
 Італія
Рік 1991
IMDb ID 0103838

Сюжет

Фільм розповідає історію однієї людини — Івана Саньшіна, який був кіномеханіком Сталіна. Він працював на Сталіна з 1939 року і до смерті вождя. Основні дійові особи — сам Іван, його дружина Анастасія та сусідка, єврейська дівчина Катя. Батьків Каті репресували, але до неї була прив'язаною Анастасія, яка марно намагалася її вдочерити.

У долі Івана Саньшіна відбувається справжня трагедія — його дружина стає коханкою Берії і її подальша доля на певний час залишається туманною. Приблизно через рік вона повертається до Івана вагітною і кінчає життя самогубством. Проте Іван, попри це, залишається відданим режиму і Сталіну особисто. Його сусід Бартнєв з гіркотою зауважує, що саме завдяки таким наївним і добрим людям тримається тоталітарний режим, заснований на культі особи.

У ролях

Знімальна група

  • Автори сценарію: Андрій Кончаловський, Анатолій Усов
  • Режисер: Андрій Кончаловський
  • Оператор: Енніо Гуарньєрі
  • Художники-постановники: Володимир Мурзін, Джоні Джованьоні
  • Композитори: Едуард Артем'єв, Дмитро Атовмян

Прототипом головного героя фільму, придворного кіномеханіка Івана Саньшіна послужив Олександр Сергійович Ганьшин[4] — кіномеханік, який відповідав за покази фільмів для перших осіб держави в кремлівському кінозалі з 1939 до 1980-х років. Робоча назва фільму — «Киномеханик Сталіна».

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.