Блищанівка

Блища́нівка село в Україні, у Маківській сільській територіальній громаді Хмельницької області. Населення становить 362 осіб.

село Блищанівка
Країна  Україна
Область Хмельницька область
Район/міськрада Кам'янець-Подільський
Громада Маківська сільська громада
Основні дані
Населення 362
Площа 1,851 км²
Густота населення 276,61 осіб/км²
Поштовий індекс 32454
Телефонний код +380 3858
Географічні дані
Географічні координати 48°46′41″ пн. ш. 26°47′48″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
324 м
Місцева влада
Адреса ради 32454, Хмельницька обл., Кам'янець-Подільський р-н, с. Михайлівка
Карта
Блищанівка
Блищанівка
Мапа

Історія

Юрій Володийовський-Гектор кам'янецький придбав від Ґабріеля Сільніцького маєтки у селах Блищанівка, Шатава, Михайлівка.

   Блищанівка – типове подільське село . Воно розкинулося по обидва боки річки Гниловідки , що вливоє свої води в річку Тернаву , а та впадає у Дністер . Спочатку Гниловідка називалася Блищанівкою .   Місцевість – гориста . Ґрунти чорноземні та глинясті . Клімат – помірно  континентальний .

    Переказ , який був записаний на початку ХХ ст., розповідає , що колись на південний захід від нинішньої Блищанівки було село Яруга ,  спустошене татарами . На місці колишнього села Яруги зберігся курган . Археологічна  експедиція Кам’янець – Подільського державного педагогічного інституту , яка у 80 – х роках ХХ ст. проводила  в районі розвідкові роботи , зафіксувала : « За 1,8 км південно – західніше с. Блищанівка в урочищі Могила знаходиться курган . Діаметр – 40 м , висота – 3 м. У центрі насипу – западина 10 м в діаметрі і глибиною 0,6 м » .

     Донині на полі , біля невеликого потічка , знаходять предмети домашнього вжитку , залишки знарядь праці , фундаменти згорілих осель . В народі побутує переказ про Блищана , який спалював ліс , вивільняючи землю для посіву , а вугілля продавав ковалям. І те місце , Вуглярка , стало пристановищем уцілілих жителів Яруги . Вони будували свої нові житла на лісових галявах , що виблискували на сонці , викопали криницю й недалеко від неї спорудили дерев’яну церкву на честь Успіння Богородиці . Зазнавши неодноразових перебудов , церква залишилась на тому ж місці й тепер . Так , за переказом , з’явилося село Блищанівка . Його назву пояснюють по-різному : пов’язують з іменем Блищана , і з полянами , що виблискували з боку спаленої Яруги серед лісу і давали притулок тим , хто врятувався , і з давньою назвою річки .     Сьогодні село , розрізане річкою , досить умовно в народі ділиться  на Гору і Долину . Гора – це більш-менш рівна місцевість , центр села . Долина – це досить протяжна – від Михайлівки до Супрунковець – частина села , що з двох боків по крутосхилах прилягає до річки Гниловідка .  

Джерела

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.