Богдани (Черкаська область)

Село є на мапі 1812 року.[1]

1901 року відбувся III подвірно-господарський перепис Золотоніського повіту. За цим переписом у Богданах на початок XX століття проживало 1630 мешканців, 180 дворів належало козакам, 98 були селянськими господарствами. Богданівці обробляли 2,243 га землі. Тоді в селі проживало 4 кравці, 7 шевців, 3 ковалі, 3 ткачі, а 145 перебувало на поденних роботах. Інтелігенція села становила 6 осіб, тільки 258 знали грамоту.

Село постраждало внаслідок геноциду українського народу, проведеного окупаційним урядом СССР 1932—1933 та 1946–1947 роках.

184 мешканців села брали участь у боях радянсько-німецької війни на боці СРСР, 109 з них загинули, 74 нагороджені орденами й медалями цієї держави. На честь полеглих у боях встановлено обеліск Слави.

Станом на початок 70-х років XX століття в селі розміщувалась центральна садиба колгоспу «Радянська Україна» за яким було закріплено 3 тисячі га сільськогосподарських угідь, у тому числі 2,6 тисячі га орної землі. Господарство спеціалізувалось на вирощуванні зерна і тваринницької продукції. З допоміжних підприємств працювали млин, пилорама, майстерня.

Також на той час працювали восьмирічна школа, клуб на 180 місць, бібліотека з книжковим фондом 10,9 тисяч примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, 4 крамниці.

Сучасність

На території села господарює СТОВ «Богданівське», що має в користуванні 2,5 тисяч га орних земель. Воно спеціалізується з вирощування зернових культур та виробництва тваринницької продукції.

У селі є середня школа, дитячий садок, фельдшерсько-акушерський пункт, бібліотека з книжковим фондом 7,5 тисяч примірників, будинок культури.

Народні традиції зберігає сільський фольклорно-етнографічний колектив «Діброва», що здобув звання народного.

Відомі люди

Уродженці села:

  • Покритан Анатолій Карпович — доктор економічних наук, професор Одеського економічного університету;
  • Корніч Володимир Григорович — кандидат фізико-математичних наук;
  • Наконешний Віктор Федосійович — кандидат медичних наук;
  • Васенко Василь Васильович — кандидат педагогічних наук, доцент Переяславського університету.
  • Мишковський Євген Васильович — український військовий, керівник генерального штабу армії УНР. Є дані, що він є уродженцем села Богдани.

Див. також

Джерела

Примітки

  1. Большая карта Российской Империи 1812 года для Наполеона. www.etomesto.ru. Процитовано 3 листопада 2021.

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.