Ботанічний сад Латвійського університету

Ботанічний сад Латвійського університету (лат. Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs) ботанічний сад у Ризі (Латвія). Розташований за адресою: вулиця Кандавас, 2.

Ботанічний сад Латвійського університету
56°57′00″ пн. ш. 24°03′35″ сх. д.
Розташування: Рига, Латвія
Площа: 16 га
Заснований: 1922 рік
Керівна
організація:
Латвійський університет
Вебсторінка: botanika.lu.lv
Країна  Латвія

 Ботанічний сад Латвійського університету у Вікісховищі

Графік роботи:

  • 9:00 — 19:00 (квітень — вересень)
  • 10:00 — 16:30 (жовтень — березень)

Площа ботанічного саду 16 га.

Найстаріший ботанічний сад Латвії (заснований у 1922 році). Спочатку був розташований у Дрейліні. На теперішньому місці, де у минулому була садиба Вольфсмітс, із 1926 року.

Директором ботанічного саду є Анта Спарінська.

Колекція

Колекція ботанічного саду налічує приблизно 8300 таксонів рослин, з яких близько 2000 тропічних і субтропічних рослин.

У дендрарії, який займає площу 9 га, є приблизно 750 таксонів дерев і кущів. Представлені 11 родів хвойних рослин: туя (25 таксонів), ялівець (22 таксона), кипарис (20 таксонів), ялина (19 таксонів), а також псевдотсуга, туєвик, тсуга. Окрасою дендрарію є колекції магнолій (17 видів і сортів), троянд і рододендронів. У колекції бузку нині 10 видів і 55 сортів (у тому числі близько 30 сортів німецької та французької селекції рубежу XIX - XX століть).

У альпінарії і на терасах висаджено близько 300 різновидів трав'янистих багаторічників і низьких кущів, що зустрічаються у дикому вигляді в Альпах, Пірінеях, Карпатах, Гімалаях, на Кавказі. Трав'янисті багаторічники також представлені у колекціях лілій, півоній, флоксів, жоржин, декоративних трав, папороті, водних рослин. В експозиціях відкритого ґрунту — килими пролісків, крокусів, хіонодоксів, пізньоцвітів, рясту, шафрану.

Експозиція субтропічних рослин розміщена в пальмовій оранжереї, яка є найбільшою в оранжерейному комплексі, її висота — 24 метри. В експозиції налічується близько 400 рослин, у тому числі велика колекція пальм (48 видів і підвидів). Одна із найстаріших рослин оранжереї — фікус крупнолистний (Ficus macrophylla), що зустрічається в природі в тропічних лісах Австралії, тут росте із 1928 року. Окремо представлені й інші представники флори Австралії: казуарини, акації, евкаліпти.

У оранжереї, де розміщені рослини вологих тропіків, завжди підвищена вологість і температура повітря. Тут росте 350 різновидів рослин. Широко представлена родина аралієвих (близько 50 різновидів), тропічні папороті (61 різновид), орхідеї (38 різновидів), різні епіфіти та інші екзотичні рослини тропіків.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.