Вардим (острів)

Вардим острів (болг. остров Вардим, ostrov Vardim) — третій за величиною болгарський дунайський острів (після островів Белене та Козлодуй). Розташований на схід від міста Свиштов, навпроти села Вардим (у Свиштовському муніципалітету, Великотирновська область) і частина Белене-Дунайського архіпелагу, це захищені водно-болотні угіддя національного значення і територія гніздування птахів.

Вардим
Географія
43°37′43″ пн. ш. 25°28′43″ сх. д.
Акваторія Дунай
Площа 4,9 км²
Країна
 Болгарія[1]
Адм. одиниця Великотирновська область[1]
Населення
Вардим
Вардим (Болгарія)

Острів лежить приблизно за 300 metres (980 feet) на північ від болгарського берега Дунаю, між 542-м і 546-м кілометрами від витоку річки. Ліс заплавного типу часто утворюється, коли частина острова затоплюється під час весняної повені.

Скелі Вардим біля Хел-Гейтс на острові Лівінгстон, Південні Шетландські острови в Антарктиді, названі на честь острова Вардим і прилеглого поселення Вардим.[2]

Біорізноманіття

Окрім дуба Вардим, специфічного гігрофільного типу літнього дуба, на острові Вардим можна спостерігати інші види дуба та в'яза, а також білу вербу, білу тополю, чорну акацію, чорну тополю, білоцвіт тощо[3]

За даними Болгарського товариства захисту птахів, острів є одним із п'яти найважливіших районів гніздування в країні великого баклана, кваки та косаря, що робить його місцем міжнародного орнітологічного значення. Всього на острові гніздиться 21 національно захищений вид.[4] із 75 видів птахів, які можна спостерігати на острові Вардим, 31 має європейське значення: 2 належать до категорії SPEC1, 11 — до SPEC2 та 18 — до SPEC3. На острові можна побачити орлана, і до 1985 року на ньому можна було спостерігати й інші види, включаючи чаплю жовту, коровайку та баклана малого.

Старий дуб

Старий Дуб
Шаблон:Coords
Розташування: Великотирновська область, Болгарія
Найближче місто: Свиштов
Площа: 0.987 km²
Водні об'єкти: Дунай
Заснований: 2 липня 1998
Країна  Болгарія[1]

З метою захисту природних плантацій дуба Вардиму та великої кількості куликів 5 березня 1971 року Міністерством лісів та лісової промисловості територія Старого Дуба була оголошена природним заповідником. Заповідник поширюється на площу 0,718 км2, із них 0,646 заліснених та 0,072 незалісних. 2 липня 1998 року він був перекваліфікований у заповідну територію площею 0,987 км2 Комітетом із питань охорони навколишнього середовища при Раді міністрів Болгарії.

Список літератури

Загальні посилання

Примітки

  1. GEOnet Names Server — 2018.
  2. Composite Gazetteer of Antarctica: Vardim Rocks.
  3. Културно-историческо наследство в община Свищов (Bulgarian). Община Свищов. Архів оригіналу за October 4, 2007. Процитовано 17 листопада 2006.
  4. Остров Вардим (Bulgarian). Българско дружество за защита на птиците. Архів оригіналу за 26 вересня 2007. Процитовано 17 листопада 2006.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.