Варґ Вікернес

Варґ Ві́кернес (норв. Varg Vikernes [ˈvarɡ ˈviːkeɳes]; нар. 11 лютого 1973; при народженні отримав ім'я Крістіа́н Ві́кернес, норв. Kristian Larssøn Vikernes; також відомий як Граф Ґрі́шнак, англ. Count Grishnackh) норвезький музикант, творець і єдиний учасник блек-метал гурту Burzum, прихильник неоязичницьких поглядів[1][2].

Варґ Вікернес
Зображення
Основна інформація
Дата народження 11 лютого 1973(1973-02-11) (49 років)
Місце народження Берген, Норвегія
Роки активності 1987 — тепер. час
Громадянство Норвегія
Національність норвежець
Віросповідання євангеліст
Професія музикант-мультиінструменталіст, вокаліст
Жанри блек-метал, ембієнт, треш-метал, дез-метал (в Old Funeral)
Псевдоніми Count Grishnackh, Greven
Колективи Burzum, Mayhem (1993), Old Funeral (1989—1991)
Співпраця Darkthrone
Лейбли Deathlike Silence Productions, Cymophane Productions, Misanthropy Records
burzum.org
Цитати у Вікіцитатах
 Файли у Вікісховищі

Варґ Вікернес відбував тюремний термін за скоєне в 1993 році вбивство гітариста іншого блек-метал гурту Mayhem Євронімуса. За час ув'язнення написав ряд статей котрі згодом були опубліковані в книзі «Мова Варґа». 10 березня 2009 року було опубліковано повідомлення про те, що чергове прохання про умовно-дострокове звільнення було задоволено і він найближчим часом буде випущений з в'язниці.[3]. 22 травня Вікернес підтвердив своє звільнення[4]. У документальному фільмі «Подорож металіста», присвяченому історії металу, Варґ був названий «найбільш сумнозвісним музикантом металу усіх часів» (англ. the most notorious metal musician of all time)[5].

У фільмі «Доки світло не забере нас» Варґ Вікернес на питання про причини свого арешту та строку 21 рік ув'язнення (максимальний строк у Норвегії) він відповів, що окрім спалення трьох церков, підозра щодо яких була йому інкримінована та доведена, та вбивства Євронімуса, яке він скоїв через підозру замаху на власне вбивство з боку Євронімуса, Варґ з однодумцями зчинили стрілянину по закладах харчування МакДональдзу з гвинтівок. Однак винним він себе не вважає, тому що такі дії були зумовлені Європейським Союзом, християнством та НАТО, Норвегію та Швецію Варґ відніс до останніх радянських держав у Європі.

Біографія

В одному з інтерв'ю Вікернес говорив, що його батько був інженером за освітою і працював у відділі безпеки однієї фірми, а мати була працівницею великої нафтової компанії.[6] Його батьки розлучилися, і Варґа виховувала мати Лене Боре. Майкл Мойніган наводить слова Вікернеса про те, що його мати була расисткою і спокійно ставилася до спалення церков[7]. Надалі Варґ постійно підтримував тісні контакти з матір'ю. У 1997 році її заарештували за підозрою в тому, що дала близько 20 000 доларів неонацистському угрупованню, яке, нібито, планувало операцію зі звільнення Варґа із в'язниці[8]. Вікернес відкидав цю версію: він стверджував, що мати передавала гроші його доброму знайомому, який сам втік з в'язниці й потребував матеріальної допомоги[9]. Після того, як Вікернесу відмовили в достроковому звільненні, вона опублікувала відкритий лист, в якому виступила на підтримку Вікернеса[10].

Вікернес захопився металом у 14 років. Спочатку він познайомився з творчістю Iron Maiden, потім почав слухати європейський треш-метал (Kreator, Celtic Frost, Destruction)[11]. Свій перший гурт, який був створений у 1988 або 1989 і у якому окрім Варґа грали ще двоє людей, він назвав Kalashnikov на честь своєї улюбленої зброї[12]. Пізніше гурт був перейменований на Uruk-Hai (Урук-хай — різновид орків, які підпорядковувалися Саруману). Деякі зі складених тоді пісень пізніше були переписані Burzum. Також Вікернес глибоко захоплювався скандинавським язичництвом і у свій час був учасником неонацистської організації. Наприкінці 1980-х він почав грати в дез-метал гурті Old Funeral разом з майбутніми творцями Immortal Abbath'ом і Demonaz'ом. Проект Uruk-Hai дуже скоро припинив існування. У 1989 році Вікернес познайомився з Ейстейном Орсетом (Øystein Aarseth), відомішим як Євронімус, який вже грав в гурті Mayhem (одні з піонерів блек-металу) і володів власним лейблом Deathlike Silence Productions (DSP). Варґ і Євронімус знайшли один в одного багато спільного (перш за все, ненависть до християнства), і Варґ вступив до створеної Євронімусом організації The Inner Black Circle Of Norway («Внутрішнє чорне коло Норвегії»), яка об'єднувала членів тоді ще нечисленних блек-металічних гуртів (у тому числі Emperor та Darkthrone) та звичайних сатаністів і ставила за мету знищення християнства у Норвегії. Пізніше Вікернес стверджував, що ця організація існувала лише теоретично й фактично нічого не зробила[13]. Надалі Євронімус записав для дебютного альбому Burzum гітарне соло для пісні «War». При цьому Вікернес завжди заперечував свою приналежність до сатанізму, про яку часто писали ЗМІ. Про відмінність НБСМ та «рогатих» висловлювався:

Головна відмінність полягає в тому, що вони (сатаністи) не знають, що таке «честь». Коли вони говорять: «виживає найбільш підготовлений», вони під цим мають на увазі «виживають найпідступніші». Виживає той, хто стріляє в спину, виживають ті, хто вдесятьох нападають на одного, або ті, хто бреше і обманює. Це — сатанізм.[14]

Свого часу, згідно з окремими даними, надсилав вибухівку Salem як антитезу на неприязну відповідь[15].

Burzum

Сам Варґ Вікернес називав своїм найкращим альбомом Hvis lyset tar oss. За його словами, «це перший альбом, на якому я грав музику, а не просто грав на різних інструментах»[6].

Цікаві факти

  • Подіям 11 серпня 1993 присвячена пісня «The Day Burzum Killed Mayhem» німецького блек-металічного проекту Nargaroth з альбому Black Metal ist Krieg. Пісня починається з оригінального аудіофрагмента з випуску новин норвезькою мовою, в якому йдеться про ці події.
  • Варґ Вікернес визнає Голодомори в Україні геноцидом українців[16].

Примітки

  1. Vikernes, Varg (31 липня 2013). Why Ôðalism?. Thulean Perspective. Архів оригіналу за 4 грудня 2016. Процитовано 19 грудня 2016.
  2. Brown, Eric (16 липня 2013). Is Varg Vikernes A Terrorist? A Brief History of the Burzum Frontman's Neo-Nazi, Pagan Views. International Business Times. Процитовано 18 травня 2020.
  3. Convicted Murderer Varg Vikernes To Be Released From Prison (англійською). Blabbermouth.net. 10 березня 2009. Архів оригіналу за 24 серпня 2011. Процитовано 3 липня 2009.
  4. Константин Чиликин (23 мая 2009). Варг вышел на свободу (російською). Headbanger.ru. Архів оригіналу за 27 січня 2012. Процитовано 3 липня 2009.
  5. Сем Данн. (2005). Metal: A Headbanger's Journey. Процитовано 2009-07-03.
  6. Chris Mitchell. Інтерв'ю з Варґом Вікернесом // Metalcrypt.com.  10 травня 2005.
  7. Moynihan, M., Søderlind, D. Lords of Chaos: The Bloody Rise of the Satanic Metal Underground. Лос-Анджелес : Feral House, 1998. — С. 146. — ISBN 0-922915-48-2. // Цит. по: Kevin Coogan. How Black is Black Metal? // Hitlist. — Berkeley CA, USA & Oraclesyndicate.org, лютий/березень 1999. Vol. 1. Процитовано 2009-07-03.
  8. Kevin Coogan. How Black is Black Metal? // Hitlist. — Berkeley CA, USA & Oraclesyndicate.org, лютий/березень 1999. Vol. 1.
  9. Jason M. Healey. Інтерв'ю з Burzum // Heresy Magazine. No. 3.
  10. Varg Vikernes' Mother Says Her Son Is Being Treated Unfairly By Justice Officials (англійською). Blabbermouth. 25 червня 2008. Архів оригіналу за 27 січня 2012. Процитовано 3 липня 2009.
  11. Robert C. Sanchez. Интервью с Burzum // Terrorizer.  Березень 1996. No. 28.
  12. Варґ Вікернес. (Грудень 2004). A Burzum Story: Part I — The Origin And Meaning (англійською). burzum.org. Архів оригіналу за 27 січня 2012. Процитовано 3 липня 2009.
  13. Stephen O'Malley. Інтерв'ю з Графом Грішнаком // Sounds of Death.  1995. No. 5.
  14. Michael Moynihan & Didrik Søderlind «Lords of Chaos: The Bloody Rise of the Satanic Metal Underground» — Feral House, 2003. — 405 с. : фот. — ISBN 0-922915-94-6
  15. Как екстримальный метал приживается в консервативных странах (рос.)
  16. Архівована копія. Архів оригіналу за 1 січня 2014. Процитовано 17 грудня 2013.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.