Верхня мозочкова артерія

Верхня мозочкова артерія (ВМА) бере свій початок поблизу закінчення базилярної артерії в вілізієвому (вертебро-базилярному) колій кровопостачає (частково) мозочок і середній мозок. [1]

Артерія: Верхня мозочкова артерія
Три головні артерії мозочку - ВМА, ПНМА, ЗНМА.
The Вертебро-базилярне коло та артерії мозку (ВМА позначена справа від центру.)
Латинска назва Arteria cerebelli superior
Постачає Мозочок
Бере початок від основна артерія   
Вена Верхні вени мозочку

Структура

ВМА проходить латерально, впритул під окоруховим нервом, який відокремлює його від задньої мозкової артерії, звивається навколо ніжки мозку, близько до блокового нерва, і, виходячи на поверхню мозочка, ділиться на гілки, що розгалужуються в м'якій мозковій оболоні й анастомозують (утворюють з'єднання) з передньою та задньою нижньою мозочковою артерією .

Кілька гілок відходить до шишкоподібного тіла, переднього мозкового відділу та павутинчастого сплетення третього шлуночка .

Функція

Артерії основи мозку. Верхня мозочкова артерія, позначена біля центру. Скроневий полюс головного мозку та частина півкулі мозочка видалені з правого боку (ліва половина схеми). Вигляд знизу.

Артерія кровопостачає:

Клінічне значення

ВМА часто є причиною невралгії трійчастого нерва. Вона компремує (здавлює) трійчастий нерв, викликаючи пронизливий біль, що розповсюджується вздовж ходу нерва на обличчі пацієнта. Однак під час розтину в 50% осіб без невралгії трійчастого нерва також знаходили здавлення його цією артерією [2]

Дивитися також

  1. Refer to diagrams.
  2. Handbook of Neurosurgery, Greenberg, M.D., Thieme 2006

Зовнішні посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.