Вулиця Головатого (Львів)

Вулиця Головатого — вулиця у Залізничному районі Львова, у місцевості Сигнівка. Бере свій початок від вул. Виговського та прямує до роздоріжжя вулиць Вагонної та Мостової.

Вулиця Головатого
Львів
Місцевість Сигнівка
Район Залізничний
Назва на честь Антіна Головатого
Колишні назви
Бічна Терешкової, Заячківського
радянського періоду (українською) Бічна Терешкової, Заячківського
радянського періоду (російською) Боковая Терешковой, Заячковского
Загальні відомості
Протяжність 547 м
Координати початку 49°49′33″ пн. ш. 23°58′05″ сх. д.
Координати кінця 49°49′41″ пн. ш. 23°58′28″ сх. д.
Поштові індекси 79022
Транспорт
Рух двосторонній
Покриття асфальт
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Храми Церква Положення Пояса Пресвятої Богородиці
Забудова 5-поверхові будинки
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap r7517872
Мапа

Прилучаються вулиці: Караджича, Яворницького, Паровозна.

Історія

Вулиця виникла у середині 1960-х років. Перша назва — вулиця Бічна Терешкової, на честь першої у світі жінки-космонавта Валентини Терешкової. 1977 року була перейменована на вулицю Заячківського — на честь Мирона Заячківського, одного з керівників КПЗУ. 1992 року отримала сучасну назву — вулиця Головатого — на честь козацького кошового отамана Антіна Головатого[1].

Забудова

Основу забудови вулиці Антона Головатого складають шість 5-ти поверхових будинків зведених 1965 року. 2006 року поблизу перетину вулиць Головатого та Яворницького був зведений храм Положення Пояса Пресвятої Богородиці.

Церква

Головною будівлею вулиці та всього мікрорайону є греко-католицька церква Положення пояса Пресвятої Богородиці. Церква зведена 2006 року, її автором став архітектор Микола Обідняк.

3 січня 2011 року Високопреосвященний Архієпископ Львівський, Владика Ігор (Возьняк) освятив Ікону Пресвятої Богородиці з цінною реліквією — частиною поясу, що була прикладена до поясу Божої Матері. З 28 по 30 грудня 2012 року у храмі перебували мощі блаженної Йосафати Гордашевської[2].

Навколо вулиці

Вулиця розташована недалеко від залізниці Львів-Чернівці. Між непарними будинками та середньою школою № 77 знаходиться безіменний сквер.

У 2011–2012 році на парній стороні вулиці з'явився комплекс багатоповерхових будинків з магазинами, який, втім, належить до вул. Караджича. Подібно, парна сторона вулиці межує з Львівським фізико-математичним ліцеєм. Збудований у 1960-их роках, як інтернат з поглибленим заняттям фізичною культурою, на початку 1990-их років ЛФМЛ було перетворено на ліцей-інтернат з поглибленим вивченням фізики і математики, а пізніше також хімії, біології, та економіки.

15 грудня 2017 року виконком ЛМР проголосував за затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування пішохідного мосту між вулицями Сулими та Головатого, що проходитиме над залізничною колією та сполучатиме вулиці Залізничного та Франківського районів міста між собою. Вартість робіт по спорудженню моста становить близько 200 000 гривень[3].

Примітки

  1. Мельник Б. Покажчик сучасних назв вулиць і площ Львова. ХІІІ—ХХ століття // Довідник перейменувань вулиць і площ Львова. — Львів : Світ, 2000. — С. 14,93. — ISBN 966-603-115-9.
  2. У львівському храмі положення пояса Пресвятої Богородиці перебуватимуть мощі блаж. Йосафати
  3. У Львові збудують новий пішохідний міст
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.