Вусач-коренеїд Скополі

Вусач-коренеїд Скополі, вусач-коренеїд панонський[1] (Dorcadion scopolii Herbst, 1784) — вид жуків-вусачів з підродини ляміїн, роду коренеїдів. Поширений у країнах Центральної і Східної Європи, передусім у Тисо-Дунайській низовині, на півночі Балканського півострова та в західній частині України.

?
Вусач-коренеїд Скополі

Dorcadion scopolii Herbst, 1784
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні тварини (Eumetazoa)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Підклас: Крилаті комахи (Pterygota)
Інфраклас: Новокрилі (Neoptera)
Надряд: Голометабола (Holometabola)
Ряд: Жуки (Coleoptera)
Підряд: Всеїдні жуки (Polyphaga)
Інфраряд: Кукуїформні (Cucujiformia)
Надродина: Церамбікоїдні (Cerambycoidea)
Родина: Вусачі (Cerambycidae)
Підродина: Ляміїни (Lamiinae)
Триба: Доркадіїні (Dorcadiini)
Рід: Вусач-коренеїд (Dorcadion)
Вид: Вусач-коренеїд Скополі (D. scopolii)
Dorcadion scopolii
Herbst, 1784
Посилання
Вікісховище: Dorcadion scopolii
EOL: 997039

Опис

Жук довжиною від 9 до 11 мм, Антени і ноги зазвичай чорні. Передньоспинка сильно поперечна. Плечова зовнішня, спинна і загальна шовна смуги майже однакової ширини.

Спосіб життя

Біологія виду досліджена слабко. Жуки активні вдень, живляться трав'янистими рослинами. Імаго на півночі ареалу трапляються з кінця квітня до червня. Личинка, імовірно, мешкає в ґрунті, живлячись коренями рослин. Через безкрилість можливості жуків до розширення ареалу обмежені.

Ареал

Цей вид поширений у Паннонській котловині (Угорщина, Австрія, Словаччина, західна Румунія (Трансильванія), північ Хорватії, українське Закарпаття) та на сусідніх територіях Чехії (південна Моравія), Сербії (північна Воєводина), Болгарії (північно-західні регіони), Західної України (Волинь і Поділля), Молдови. У Польщі відомий лише з Люблінської та Краківсько-Ченстоховської височин, а також з долини річки Ніди.[2]

Охорона

Занесений до переліку видів тварин, що підлягають особливій охороні на території Волинської області України[1]. Занесений до Червоної книги Польщі[3].

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.