Віденський ліс

Віденський Ліс (нім. Wienerwald) — лісисте низькогір'я, що є північно-східним передгір'ям Північних Вапнякових Альп у землях Нижня Австрія та Відень. Регіон має 45 км завдовжки та 20–30 км завширшки. Обмежений з одного боку долиною Дунаю й виноградниками, а з іншого — курортним районом Бадена та Бад-Фослау. Висота до 893 метрів (гора Шопфль). Це чудова природна зона відпочинку — цілий лісовий район з власними містечками та готелями, курортами і термальними джерелами.

Віденський Ліс
нім. Wienerwald
Назва на честь (епонім):
  • Відень
  • Віденський Ліс

    48°05′13″ пн. ш. 15°54′42″ сх. д.
    Країна  Австрія[1][1]
    Регіон Нижня Австрія[1][1]
    Система Східні Альпи
    Тип альпійська супергрупаd
    зона відпочинкуd
    туристична цікавинкаd
    Wienerwald Biosphere Reserved і ліс[1]
    матеріал Осадові гірські породи
    Висота 893 м
    Площа 1000 км²
    Ідентифікатори і посилання
    OpenStreetMap 2450802
    GeoNames 2761347, 2601352
    Віденський Ліс
    Віденський Ліс (Австрія)
     Віденський ліс у Вікісховищі
    Пайльштайн

    Опис

    Віденський Ліс має площу 1250 км² лісистої місцевості (від Tullner Feld на півночі, Traisen на заході, Golsen і Triesting на півдні та Wiener Becken на сході).

    Віденський Ліс також називають «зеленими легенями» Відня. Сьогоденні флора й фауна Віденського Лісу — результат геологічного, кліматичного, екологічного та історичного розвитку, що складались мільйони років. Перша відома назва цієї місцевості кельтське «mons Cetius» — перекладається як «гірський ліс», німецькою — «Bergwald». 2000 років тому її стали називати «St. Pöltner Wald», виходячи з того, що Санкт-Пельтен був першою громадою у цих місцях. Потім пальма першості перейшла до Тульна, й місцевість стала відома як «Tullner Wald». Назва ж, якою користуються нині, з'явилась тисячу років тому.

    Віденський Ліс — улюблене місце відпочинку жителів Відня.

    Геологія

    Гірські хребти Віденського лісу — перехід між Східними Альпами та Карпатами, розділеними Дунаєм і деякими тектонічними формаціями поблизу Відня. Північна область є частиною пісковикової зони Альп, а її південна частина є складовою Північних Вапнякових Альп. На сході межує з Віденським басейном. Буки, дуби і граби ростуть на півночі Віденського лісу; на півдні — хвойні, переважно сосни та ялиці. Також на півдні регіону знаходиться природний парк Ференберге («Соснові гори»).

    Див. також

    Примітки

    1. GEOnet Names Server — 2018.

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.