Відеокамера

Відеокамера — електронний кінознімальний апарат, пристрій для отримання оптичних образів об'єктів за допомогою зйомки на світлочутливому елементі, пристосований для запису або передавання зображення у русі.

Камери спостереження

Історія

Найперші відеокамери було створено шотландським інженером Джоном Лоугі Бердом, вони працювали на електромеханічному диску Ніпкова і були використанні BBC в експериментальних передачах 1930 року.

Цілком-електронні розробки засновано на електронно-променевій трубці, як наприклад Іконоскоп Володимира Зворикіна та дисектор Філа Фарнсуорта, витіснили систему Джона Берда 1940 року і залишалися у широкому використанні до 1980 року, коли почали робити відеокамери засновані на КМОН технології.

Різновиди відеокамер

Сучасні відеокамери мають величезну кількість дизайнів та призначень, не всі з яких повністю відповідають раннім телевізійним камерам.

  • Професійні відеокамери, як наприклад ті що використовуються у телебаченні та інколи виробництві фільмів; бувають мобільними або розташованими у студії (не мобільні). Такі камери зазвичай дозволяють операторові здійснити дуже точні ручні налаштування, часто аж до відмови від автоматичного використання.
  • Камкордери, які поєднують камеру та відеомагнітофон або ж інший записувальний пристрій в одному апараті; ці камери мобільні, та широко використовуються у виробництві телепрограм, домашніх фільмів, для електронного збирання новин (включно з громадянською журналістикою), та подібними застосуваннями. Деякі цифрові камкордери є:
    • Кишеньковими відеокамерами.
  • Камери відеоспостереження (англ. CCTV cameras ), система передавання інформації з відеокамер, телевізійних камер на обмежену кількість моніторів та/або записувальних пристроїв. Відмінність систем відеоспостереження від телевізійного мовлення полягає в тому, що сигнал не передається у відкритому режимі. Системи відеоспостереження часто використовуються для спостереження у місцях, які потребують постійного нагляду, таких як банки, банкомати, казино, вокзали, аеропорти, військові об'єкти та звичайні магазини тощо.
  • Цифрові камери — пристрої, які використовуються для зйомки відео чи створення фото-знімків або ж обох, в яких світлочутливим матеріалом є матриця або кілька матриць, що складаються з окремих пікселів, сигнал з яких представляється, обробляється і зберігається у самому апараті у цифровому вигляді. Це найпоширеніший пристрій для створення цифрових фотознімків. Більшість камер 21-го сторіччя є цифровими.
  • Спеціальні системи, як наприклад ті, що використовуються в наукових дослідах, тобто на борту супутника або ж космічного апарату, чи у штучному розуму чи у дослідах пов'язаних з робототехнікою. Такі камери, зазвичай, налаштовано для здійснення інфрачервоних фотографій (для нічної зйомки та виявлення тепла) або задля виявлення рентгенівського випромінювання (для медичних та спектро-інтерферометричних завдань).

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.