Вільшанка (Новоград-Волинський район)

Вільша́нка (колишня назва Кука-Гута[2]) село в Україні, у Ємільчинському районі Житомирської області. Населення становить 30 осіб.

село Вільшанка
Країна  Україна
Область Житомирська область
Район/міськрада Новоград-Волинський район
Громада Ємільчинська селищна громада
Основні дані
Населення 30
Площа 0,486 км²
Густота населення 61,73 осіб/км²
Поштовий індекс 13701[1]
Телефонний код +380 4149
Географічні дані
Географічні координати 50°43′04″ пн. ш. 27°38′46″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
204 м
Водойми '
Місцева влада
Карта
Вільшанка
Вільшанка
Мапа

Географія

Село межує на півночі з Зосимівкою, на північному сході з Мойсіівкою та Катеринівкою, на південному сході з Радичами, на півдні з Чижівкою, на південному заході з Вербівкою, на північному заході з Малою Глумчою та Карпилівкою. Через село протікає річка Могилівка, права притока Случу.

Історія

«Кука-Гута, село Сербівської волості Новоград-Волинського повіту Волинської губернії, дворів 21, мешканців 90. Відстань від повітового міста 16 верст, від волості 12»[3].

До жовтневого перевороту 1917 року мешканці села вільно здійснювали свої релігійні обряди в різних культових місцях: римо-католики в костелі Воздвиження Святого Хреста в м. Новоград-Волинськ, а лютерани в Євангелічно-лютеранській кірсі того ж міста.

В період загострення сталінських репресій проти українського народу в 30-і роки минулого століття органами НКВС безпідставно було заарештовано і позбавлено волі на різні терміни 21 мешканця села, з яких 16 чол. розстріляно. Нині всі постраждалі від тоталітарного режиму реабілітовані, їх імена:

Баковський (Байковський) Станіслав Тимофійович, Бобар Цезар Іванович, Браун Фрідріх Матвійович, Вольтер Леонард Фрідріхович, Залевський Іван Петрович, Залевський Франц Іванович, Кунц Ернст Фрідріхович, Ледер Йоган Леопольдович, Мостович Броніслав Михайлович, Піньковський Йосип Миколайович, Радке Евальд Християнович, Репке Франц Фердінандович, Свінцицький Болеслав Йосипович, Тетеря Степан Мечиславович, Тетеря Йосип Феліксович, Тиц Густав Якович, Цішевський Йосип Степанович, Шульц Ефром Юліанович, Шульц Рудольф Юліусович, Ясінський Адольф Францович, Ясінський Йосип Іванович[4].

До 29 березня 2017 року село підпорядковувалось Сербівській сільській раді Ємільчинського району Житомирської області[5].

Примітки

Джерела та література

  1. Список населених місць Волинської губернії. Видання волинського губернського статистичного комітету. — Житомир: Волинська губернська типографія, 1906. — 219 с.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.