Вільям Геллоуз Міллер

Життєпис

Вільям Геллоуз Міллер народився в 1801 році в Веліндрі поблизу міста Лландовері в Кармартенширі в Вельсі. Він навчався в Сент-Джонс коледжі (Кембридж), який успішно закінчив у 1826 р. з відзнакою як п'ятий дискутант[3]. Став стипендіатом коледжу у 1829 році, протягом кількох років був викладачем коледжу. За цей час опублікував наукові праці з гідроостатики та гідродинаміки[4]. Пізніше зацікавився кристалографією, якій приділяв особливу увагу. 1932 року визнаний ad eundem Оксфордським університетом.

1832 року у віці 31 рік Міллер замінив професора Вільяма Хівела на посаді професора мінералогії[5]. Цю посаду займав до 1880 року.

Створив систему позначень кристалографічних площин і напрямків, відому як індекси Міллера. 1839 року опублікував свою головну роботу з кристалографії[6].

Міллер був головним ініціатором реформування стандартів довжини та ваги [5] після пожежі парламенту, яка в 1834 р. знищила старі стандарти, які зберігалися в палаті парламенту. Він був членом комітету, а також Королівської комісії з нагляду за створенням цих стандартів[3].

1844 року Вільям Геллоуз Міллер одружився з Герріет Сюзан Мінті. Помер в 1880 році в Кембриджі.

Визнання і відзнаки

За визначні наукові досягнення здобув міжнародне визнання й удостоївся багатьох відзнак.

Почесний член:

Відзнаки[3]:

Вибрані праці

Примітки

  1. SNAC — 2010.
  2. Туринська академія наук — 1757.
  3. «Miller, William Hallowes (MLR820WH)». A Cambridge Alumni Database. University of Cambridge. https://venn.lib.cam.ac.uk/cgi-bin/search-2018.pl?sur=&suro=w&fir=&firo=c&cit=&cito=c&c=all&z=all&tex=MLR820WH&sye=&eye=&col=all&maxcount=50
  4. William Hallowes Miller. The Elements of Hydrostatics and Hydrodynamics(1831).https://books.google.ca/books?id=Z1DoueyYuGsC&pg=PA1&dq=William+Hallowes+Miller#v=onepage&q&f=false
  5. Професори мінералогії Кемриджського університету. https://venn.lib.cam.ac.uk/Documents/acad/lists/P.html
  6. William Hallowes Miller. A Treatise on Crystallography, 1839. https://books.google.ca/books?id=MDcAAAAAQAAJ&pg=PA1&dq=William+Hallowes+Miller#v=onepage&q=William%20Hallowes%20Miller&f=false

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.