Газанія

Загальна характеристика

Однорічні або багатолітні низькорослі трав'янисті рослини з коротким стеблом або зовсім без нього. Листя темно-зелені або сірувато-зелені, щільні, дуже мінливі за формою, від видовжено-ланцетних до перистих, знизу шерстисті, зібрані в прикореневу розетку.

Суцвіття — поодинокі кошики, на більш-менш довгих квітконосах, виключно яскраві та ефектні, білі, жовті, помаранчеві або темно-червоні, 5-9 см в діаметрі. Особливу принадність суцвіттям надають темні плями біля основи язичкових квіток, створюючи тонко окреслений кільцевої малюнок, що нагадує за забарвленням «вічка» павиного хвоста. Вночі і в похмуру погоду язичкові квітки скручуються по довжині і закривають центральні трубчасті. Сім'янки волосисті, з чубком.

Через своє яскраве, часто строкате забарвлення культивується в інших місцях як декоративна. Серед декоративних видів поширені рослини з білими, жовтими, помаранчевими, червоними та коричневими квітами.

Рослина любить сонячні місця з легким ґрунтом, може виносити бідність і сухість ґрунтів, але не терпить надмірного зволоження.

Відмінною особливістю рослини є здатність квіток досить швидко відкриватися на світлі і закриватися в тіні.

Квітне з червня до вересня, на одному кущі може бути до 10-15 квіток, окрема квітка тримається біля 2-х тижнів.

Види

Відомо близько 40 видів.

Використання

Використовується як ґрунтопокривна рослина для прикрашення рабаток, бордюрів, груп, кам'янистих гірок, укосів і для зрізання. Газанію висаджують в широкі вуличні вази або контейнери в поєднанні з синім агератумом або лобелією. Завдяки опушенню листя рослини добре переносить високу загазованість міських вулиць, їх можна висаджувати в рабатки на розділові смуги трас.

Також використовується для озеленення балконів.

Див. також

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.