Гамамеліс

Гамамеліс рід листопадних чагарників з родини гамамелісових.

?
Гамамеліс

Hamamelis virginiana
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Вищі рослини (Streptophyta)
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Евдикоти
Порядок: Ломикаменецвіті (Saxifragales)
Родина: Гамамелісові (Hamamelidaceae)
Рід: Гамамеліс (Hamamelis)
Gronov. ex L.
Види

Hamamelis japonica
Hamamelis mollis
Hamamelis ovalis
Hamamelis vernalis
Hamamelis virginiana

Посилання
Вікісховище: Hamamelis
EOL: 72120
IPNI: 30003256-2
ITIS: 19031
NCBI: 4395

Опис

У природі гамамеліси виростають в лісах і по берегах річок в Східної Азії та Північної Америки. Обігові назви гамамелісу — «чарівний горіх» або «чаклунський горіх». Плоди гамамелісу містять високий відсоток ефірної олії, а кора і гілки гамамелісу віргінського — в'яжучі речовини, завдяки чому використовуються в медицині та парфумерної промисловості.

Крім латинської назви Hamamelis, ця рослина в народі було відоме як «Відьомський горіх», «ліщина відьми». Така назва виникла через пізнє цвітіння гамамелісу, плоди дозрівають тільки до літа наступного року. У дикому вигляді росте гамамеліс у Східній Азії, на східному узбережжі Північної Америки і в деяких місцях на Кавказі.

Використання

Гамамеліс має дуже цінні лікарські властивості, тому в Європі його часто висаджують у «аптекарських городах».

Листя гамамелісу багаті флавоноїдами, а також містять особливу групу речовин таніни. Таніни мають виразну в'яжучу властивість, а також антибактеріальну дію. У складі косметичних засобів гамамеліс пом'якшує поверхневий шар шкіри, сприяє стяганню розширених пор, завдяки антибактеріальним властивостям, перешкоджає появі запалень. Відвари гамамелісу часто рекомендують для догляду за шкірою, схильною до жирності, запалень.

Лікувальні властивості гамамелісу використовують і в медицині. Він сприяє відтоку рідини з великих судин і зміцненню судинних стінок, тому сприяє профілактиці варикозного розширення вен, геморою тощо. Ці властивості гамамелісу використовують в дерматокосметології для корекції розширеної судинної сітки на обличчі.

Види

  • Гамамеліс японський
  • Гамамеліс м'який
  • Леонард
  • Гамамеліс весняний
  • Гамамеліс вірджинський

Див. також

Примітки

  1. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union. Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York : Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.