Ганс Гофман

Ганс Гофман (нім. Hans Hofmann; 21 березня 1880, Вайсенбург-ін-Баєрн, Баварія 17 лютого 1966, Нью-Йорк) — американський художник німецького походження, представник абстрактного експресіонізму.

Ганс Гофман
нім. Hans Hofmann

Народження 21 березня 1880(1880-03-21)[1][2][…]
Вайсенбург-ін-Баєрн, Середня Франконія, Баварія, Німецька імперія[3] або Weißenbergd, Нойс, Дюссельдорф, Рейнська провінція, Королівство Пруссія, Німецька імперія[4]
Смерть 17 лютого 1966(1966-02-17)[1][2][…] (85 років)
  Нью-Йорк, штат Нью-Йорк, США[3][5][4]
Національність німці США[5]
Країна  Німеччина
 США[6]
Жанр Абстракціонізм[5]
Навчання Академія Колароссі
Діяльність художник, митець, рисувальник, архітектор
Напрямок живопис
Вчитель Moritz Heymannd
Відомі учні Isobel Steele MacKinnond
Працівник Університет Каліфорнії (Берклі)
Член Американська академія мистецтв та літератури і The 8th Street Clubd
У шлюбі з Renate Hofmannd[7] і Maria Wolfegg Hofmannd[7]

Біографія

У 1898 році починає вчитися живопису в приватній художній школі в Мюнхені. З 1904 по 1914 рік, аж до початку Першої світової війни, живе в Парижі, де відвідує художню Академію де ла Гранд Шомьер, в якій навчається також Анрі Матісс. Це був час зародження і розвитку таких художніх напрямків, як фовізм і кубізм, і молодий Гофман перебував під сильним їх впливом. В цей же час він знайомиться в Парижі з художниками Робером Делоне і Сонею Делоне-Терк, зав'язує з ними дружбу.

Повернувшись до Німеччини, за станом здоров'я був визнаний непридатним до військової служби, та в 1915 році він відкриває в Мюнхені художню школу, в якій серед інших вчиться і майбутній керівник відділення мистецтв Каліфорнійського університету в Берклі Уорт Райдер.

На запрошення Райдера в 1930 році Г. Гофман вперше відвідує США, а в 1932 році залишається там назавжди. Спочатку він викладає на курсах Студентської ліги мистецтв, а в 1933 році відкриває власну художню школу. Серед інших у Гофмана навчалися такі майстри абстрактного мистецтва, як Рей Еймс, Аллан Капроу і Лі Краснер. Краснер в 1942 році познайомила вчителя зі своїм чоловіком, художником Джексоном Поллоком, допомігши Гофману організувати його першу персональну виставку в 1944 році в галереї Пеггі Гуггенхайм. З 1935 року в творчості художника все більш чітко обозначіваются абстрактні тенденції.

У 1946 році Г. Гофман виставляється в Мортімер-Бранд-галереї. Художній критик Роберт Коатс, рецензував виставку в журналі «Нью-Йоркер», щоб описати побачене винаходить термін «абстрактний експресіонізм». У той же час роботи Г. Гофмана відмінні від полотен інших класиків абстрактного експресіонізму — Адольфа Готліба, Барнетта Ньюмена або Марка Ротко, які Гофман знаходив «трагічними і позачасові». Г. Гофман же був «Гедоніст абстрактного експресіонізму» — як його назвав Ірвінг Сандлер. Цікаво, що «гедоністом» Сандлер називає також А.Матісса, паризького товариша по навчанню Гофмана.

У 1947 році художник бере участь — спільно з Теодорос Стамос, Едом Рейнхардтом, Марком Ротко і Кліффордом Стілла — в груповій виставці «ідеографічний картина» (The Ideographic Picture), організованої Б. Ньюменом в галереї Бетті Парсонс.

У 1948 році Г. Гофман публікує свою теоретичну роботу — есе «Пошук реальності в образотворчому мистецтві». У 1958 році, після більш ніж 40 років викладацької діяльності, у тому числі в престижних художніх школах Нью-Йорка і Прінстона (Массачусетс), художник залишає викладання і повністю присвячує себе живопису. У 1963 році в Музеї сучасного мистецтва Нью-Йорка відбулася ретроспективна виставка робіт Ганса Гофмана.

Вибрані полотна

  • «Вакханалія», 1946, приватне зібрання
  • «Язичництво I», 1944
  • «Екстаз», 1947
  • «Помпеї», 1959, Лондон, галерея Тейт Модерн

Література

  • «Die Welt der Kunst», Gütersloo-Amstelveen, 1997
  • Barbara Hess «Abstrakter Eüpressionismus», Köln 2005.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.