Гендуаншань

Гендуаншань, також Сичуанські Альпи або Сино-Тибетські гори (кит. трад. 橫斷山脈, спр. 横断山脉, піньїнь: Héngduàn Shānmài, буквально «поперечно розламані гори», англ. Hengduan Mountains) — це група гірських хребтів у південно-західному Китаї та на півночі М'янми, що з'єднують південно-східні частини Тибетського плато з платом Юньнань-Гуйчжоу.

Гендуаншань
кит. трад. 橫斷山脈
англ. Hengduan Mountains
Гора Гонгха-Шан, гори Гендуаншань
Гора Гонгха-Шан, гори Гендуаншань
Країна  КНР,  М'янма
Площа 800 000 км2
Довжина 900 км
Ширина 400 км
Найвища точка Гонгха-Шан
 - розташування Гардзе-Тибетська автономна префектура, Сичуань, Китай
 - координати 29°35′45″ пн. ш. 101°52′45″ сх. д.
 - висота 7556[1] м
Гірські хребти Даксу-Шань, Чола, Шалулишань, Цюнлайшань
Вершини Гонгха-Шан (7556 м);
Сигун'ян (6250 м);
Грід-Ніе-Монтан (6224 м);
Ґен'єн (6204 м);
Ронгме Нгатра (6168 м);
Юйлунсюешань (5596 м)

Гендуаншань
 Гендуаншань у Вікісховищі

Географія

Гори Гендуаншань — головним чином великі гірські хребти, які простяглись з півночі на південь, і відокремлюють низовини в північній частині М'янми від низовин Сичуанського басейну. Ці хребти характеризуються значним вертикальним рельєфом, що утворився від зіткнення Індійського субконтиненту з Євразійською плитою, який порізаний ущелинами русел великих річок (глибина ущелин сягає 3000 м), що стікають зі східної частини Тибетського плато. Ці річки, Янцзи, Меконг і Салуїн, визнані як об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Три паралельні річки».

Гори Гендуаншань охоплюють велику західну частину сучасної провінції Сичуань, а також північно-західну частину провінції Юньнань, найбільш східні частини Тибетського автономного району, і торкаються південної частин провінції Цінхай. Крім того, деякі східні райони штату Качин у сусідній М'янмі вважаються частиною групи Гендуаншань. Гори Гендуаншань приблизно простяглися з півночі на південь на 900 кілометрів, від 33° до 25° пн. ш. Залежно від обсягу визначення, гори Гендуаншань також приблизно простяглися з заходу на схід на 400 кілометрів — від 98° до 102° сх. д. Територія, що охоплює ці хребти, приблизно відповідає історичній області, яка відома як Кам.

В горах поширені гірські субальпійські хвойні ліси, які є палеарктичним екорегіоном у біомі з помірними хвойними лісами, що охоплюють частину гір.

Див. також

Примітки

  1. Gongga Shan, China. Peakbagger.com, (англ.). Процитовано 05-10-2018.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.