Часткове резервування депозитів

Часткове резервування депозитів (англ. fractional-reserve banking) — система комерційного банківництва, за якої лише частина вкладів йде до резервів, а решта надається у позику, що дає можливість збільшувати пропозицію грошей (або, іншими словами, здійснювати безготівкову кредитну грошову емісію).

Резервами називаються внесені в банк вклади, на які не надано позики. Резерви, це частина депозитів, яку банки зберігають у центральному банку у вигляді обов'язкових резервів.

Кількість створених банківських грошей () дорівнює оберненій нормі резервування ():

Вільний ринок

В умовах вільної конкуренції, без підтримки з боку держави, банки матимуть обмежені можливості для часткового резервування, та будуть вимушені тримати істотну частину депозитів в резерві. Банки можуть створювати картелі для взаємної підтримки, але в умовах вільного ринку, без примусу з боку держави приватних банків до участі в картелі вони не маютимуть істотного впливу.[1]

Примітки

Джерела

  • Панчишин С. М. Макроекономіка: Навчальний посібник. — 3-тє. — К. : Либідь, 2005. — С. 368. — ISBN 966-06-0360-6.

Посилання

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.