Депозитний вклад

Депози́т (вклад) — грошові кошти в готівковій чи безготівковій формі в валюті України чи в іноземній або у банківських металах, які банк прийняв від вкладника або які надійшли для вкладника на договірних засадах на визначений термін зберігання чи без зазначення терміну (під відсоток або дохід в іншій формі) і підлягають виплаті вкладнику відповідно до законодавства України та умов договору.[1]

Опис

Залучення депозитів може здійснюватися в формі випуску (емісії) ощадних (депозитних) сертифікатів. Правила здійснення депозитних операцій встановлюються: для банківських депозитів Національним банком України відповідно до законодавства; для депозитів (внесків) до інших фінансових установ Кабінетом Міністрів України. До депозитів не належать суми завдатку, внесеного як забезпечення договірних зобов'язань однієї сторони договору перед іншою.

Депозит є одним з найменш ризикованих способів зберігання фінансів, але, зазвичай, відсотки, які нараховуються за депозитом, повною мірою не компенсують втрати від інфляції.[2]

Види депозитів

В залежності від умов залучення розрізняють:

  • Накопичувальні. Це депозити з можливістю поповнення, проте без можливості часткового зняття вкладу.
  • Ощадні. Це банківські вклади без можливості поповнення і часткового зняття.
  • Універсальні. Це депозити з можливістю поповнення і часткового зняття вкладу.

Податок на депозит

Доходи від депозитів прирівнюються до всіх інших доходів, тому також оподатковуються. Ставка ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) становить 18 % плюс 1,5 % військового збору. Загалом податок на депозити фізичних осіб становить 19,5 %. Податок на прибуток розраховується з реально виплачених відсотків.

Примітки

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.