Губбіо

Губбіо, Ґуббіо (італ. Gubbio) муніципалітет в Італії, у регіоні Умбрія, провінція Перуджа.

Губбіо
Gubbio
Муніципалітет
Файл:Gubbio-Stemma.png
Країна  Італія
Регіон Умбрія
Провінція Перуджа
Код ISTAT 054024
Поштові індекси 06024, 06020
Телефонний код 075
Координати 43°21′00″ пн. ш. 12°34′00″ сх. д.
Висота 522 м.н.р.м.
Площа 525,08 км²
Населення 32 490 (31-12-2014)
Густота 61,88 ос./км²
Розміщення
 
Мапа
Влада
Мер Filippo Mario Stirati (8-6-2014)
Офіційна сторінка

Розташування та місцевість

Губбіо розташоване на відстані[1] близько 165 км на північ від Рима, 31 км на північний схід від Перуджі.

На місцевість переважають гори або схили. Місто розташоване навколо підніжжя гори Інджино і на обох берегах річки Каміньяно.

Історичні дані

Давньоримський театр.

Археологи знайшли поселення доби неоліту на горі Інджино, а також некрополь доби бронзи. Старовинна назва поселення — Ігувій, від умбрійської назви Ikuvium. Тут мешкали племена умбрів, що стали військовоми союзниками Лаціума, тобто римлян. Від давньоримської доби залишився античний театр в поруйнованому стані.

Друга столиця францисканців

Середньовічне місто Губбіо тісно пов'язане з життям відомого католицького святого — Франциска Ассізького. Саме сюди втік Франциск з Ассізі і знайшов притулок в місцевій родині Спадалонга. Тому Губбіо став другою столицею прихильників Святого Франциска.

Зміни володарів

Середньовічний період історії міста повен як запеклої політичної боротьби, так і спроб мешканців відстояти ябо наново вибороти незалежність міста, в тому числі і від римських пап. Тому на околицях була побудована низка фортець чи замків. Період стабілізації прийшовся на десятиліття володарювання родини Монтефельтро. За винятком коротких періодів, коли місто захоплювали то Малатеста, то Чезаре Борджа, місто належало родині Монтефельтро до 1508 року. Відтоді місто захопила родина делла Ровере, що утримувала тут владу до 1631 року. По смерті останнього представника роду (Франческо Марія ІІ делла Ровере) місто перейшло під владу римських пап.

В 19 столітті

Головна площа Губбіо

Лише в середині 19 століття низка дрібних італійських князівств була нарешті поєднана в централізовану державу — Італійське королівство. До королівства були приєднані і землі міста Губбіо. 1860 року буда проведена адміністративна реформа, за якою Губбіо та його землі були відокремлені від провінції Марке та приєднані до Умбрії. Територія зазнала значних людських втрат через економічний занепад і агарну кризу провінції і масову еміграцію в 18731895 роках. Умбрія та місто Губбіо зазнали декілька хвиль еміграції також в 1-шу та 2-гу світову війни. Представників провінції Умбрія можна зустріти в Африці (Південно-Африканська республіка), Австралії, Сполучених Штатах, Канаді, в західноєвропейських країнах (Німеччина, Люксембург, франція, Бельгія, Швейцарія). В роки 2-ї світової війни місто постраждало від каральних експедицій фашистів та від обстрілів німецьких артилеристів.

Історичні місця, музеї, палаци

Підмурки палаццо деї Консолі.
  • Давньоримський театр
  • Давньоримський мавзолей
  • Палаццо деї Консолі (Губбіо) доби готики (музей і картинна галерея з 1901 року)
  • Преторіанський палац (Губбіо), 14-17 століть
  • Палаццо Дукале (Губбіо), 15 століття

Храми міста

Базиліка святого Убальдо, Губбіо
Церква Івана Хрестителя
  • Базиліка святого Убальдо
  • Собор Св. Марії та Джакомо
  • Церква Сан Франциско
  • Церква Сан Доменіко
  • Церква Івана Хрестителя
  • Церква Сан П'єтро
  • Церква Сан Мартіно

Населення 32 490 осіб (2014)[2]. Щорічний фестиваль відбувається 16 травня. Покровитель — Sant'Ubaldo.

Демографія

Населення за роками[3]:

Станом на 31 грудня 2014 року в муніципалітеті офіційно проживали 2122 іноземці з 72 країн, серед них 659 громадян країн Євросоюзу та 253 громадяни України.[4]

Сусідні муніципалітети


Галерея зображень

Губбіо як ремісничий центр

Умбрія позиціонує себе як курортний та туристичний центр. З давнини місто уславилось власними керамічними виробами, що працювали завдяки місцевим покладам глини. Особливої популярності кераміка Губбіо набула в добу відродження, коли вереж квіткових орнаментів почали використовувати зображення портретні та адаптації з відомих композицій картин та гравюр. Згодом кераміка Губбіонабула всітової слави і розійшлась по багатьом країнам світу. В 20 столітті розквітло і мистецтво ковальства.


Див. також

Примітки

  1. Фізичні відстані та напрямки розраховані за координатами муніципалітетів
  2. Демографічний баланс 2014 року та населення на 31 грудня. ISTAT. Процитовано 25 грудня 2014.(італ.)
  3. Наведено за італійською вікіпедією (28.12.2015).
  4. Cittadini Stranieri [іноземні громадяни] (італ.). ISTAT. Процитовано 12 серпня 2016.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.