Двозіркове звання

Двозірковий офіцер — це старший командир у багатьох збройних силах з кодуванням НАТО OF-7. Термін використовують у деяких країнах які не є членами НАТО. Зазвичай такими офіцерами є контрадмірал, майор-генерал або у повітряних силах з відмінною структурою, віце-маршал повітряних сил.

Двозіркове генеральське звання НАТО

Австралійські звання

RAN контрадмірал
Army генерал-майор
RAAF віце-маршал повітряних сил

У ЗС Австралії двозірковими офіцерами є:

Бразильські звання

Бразильській General de Brigada

Двозіркове звання у Бразилії є першим генеральським званням. Офіцери цього рангу зазвичай командують бригадами.

Канадські звання

Замість зірок у канадських збройних силах використовують кленові листи. Клинові листи використовують з короною Св. Едварда та схрещеними саблею та жезлом. До уніфікації звання віце-маршал повітряних сил було двозірковим у ВПС Канади.

Німецькі звання

Рівноцінним німецьким двозірковим званням (OF-7) у Бундесвері є:

  • Generalmajor та Konteradmiral
  • Generalstabsarzt та Admiralstabsarzt

Не треба плутати з Generalmajor та Vizeadmiral (однозіркові звання; OF-6) які використовували у Вермахті до 1945 або у Національній народній армії (Східна Німеччина) до 1990.

Індійські звання

Індійський контрадмірал у машині на якій табличка з двома зірками

Пакистанські звання

Британський генерал-майор з двозірковими відзнаками США

Звання Бангладешу

Філіппінські звання

  • Генерал-майор (Армія Філіппін)
  • Генерал-майор (ВПС Філіппін)
  • Контрадмірал (ВМС Філіппін)
  • Контрадмірал (Берегова охорона Філіппін)
  • Директор Поліції (Національна поліція Філіппін)
  • Директор пожежної охорони (Бюро пожежної охорони)
  • Директор в'язниці (Бюро з в'язничного управління та пенології)

Звання Великої Британії

Звання США

СРСР / Російська Федерація

Введення генеральських звань у СРСР відбулося в 1940 році. Найнижче генеральське звання, генерал-майор, мало за знаки розрізнення по дві зірки на петлицях. При вводі нових знаків розрізнення в 1942 році, двозірковим генералом стає генерал-лейтенант (генерал-майор почав носити на погонах по одній зірці).

У російській та радянських арміях, звання з двома зірками відповідало генерал-лейтенанту, проте генерал який командує підрозділом, який є рівноцінний двозірковому генералу НАТО (дивізія) має звання генерал-майор. Це також відноситься до повітряних сил, МВС, поліції, ФСБ тощо. Це відбувається через те, що в Росії бригадами командують полковники, тому найменшим підрозділом яким командує генерал є дивізія. У флоті рівноцінним званням є контрадмірал.

Україна

Збройні сили України

З 30 березня 1920 року в Україні генерал-полковник стає двозірковим генералом, але 16 червня 1920 року відбувається зміна у знаках розрізнення (генерал-хорунжий отримує зірку на петлиці) і генерал-полковник стає тризірковим генералом, а генерал-поручник стає двозірковим. Не дивлячись на зміну знаків розрізнення кількість генеральських званні не змінювалася. З 1921 року, УНР перестає існувати, внаслідок окупації червоними військами. [2].

У 1991 році Україна відновлює свою незалежність. В Збройних силах України (як і у інших країн які утворилися на руїнах СРСР), звання та знаки розрізнення зберігалися за радянським стандартом. По дві зірки на погонах мають генерал-лейтенант, та віцеадмірал. 5 липня 2016 року був затверджений президентом України «Проект однострою та знаки розрізнення Збройних Сил України». В Проекті серед іншого розглянуті знаки розрізнення військовослужбовців Передбачалося реформувати перелік військових звань, серед іншого повинні були з’явитися звання бригадний генерал та комодор, а двозірковим званням ставало звання генерал-майор та контрадмірал[3].

20 листопада 2017 року виходить наказ Міністерства оборони України № 606 де уточнюються правила носіння і використання однострою військовослужбовцями[4][5]. Генерал-лейтенанти та віцеадмірали продовжують носити на погонах по дві зірочки, але зірочки замість п’ятипроменевих стають чотирипроменевими.

4 червня 2020 року Верховна Рада України ухвалила законопроект, що до нової системи військових звань. Серед змін у Законі було передбачено створення звання бригадний генерал, яке стало наймолодшим генеральським званням в Збройних силах України. Закон набув чинності 1.10.2020 року[6][7][8][9][10]. Знаки розрізнення які до 2020 року відповідали званню генерал-майор (одна зірка на погоні), починають відповідати новому званню - бригадний генерал. Генерал-майори починають використовувати знаки розрізнення у вигляді двох зірок на погоні, стаючи повноцінними двозірковими генералами.

Національна поліція України

Після відновлення незалежності Україною в 1991 році правоохоронні органи (міліція) використовували спеціальні звання за радянським зразком, які відповідали військовим званням. В 2015 році була проведена реформа правоохоронних органів в наслідок чого з’являється національна поліція. Замість двозіркового звання «генерал-лейтенант міліції», з’являється звання «генерал поліції 2 рангу» [11].

Генерал-полковник
(1920)
Генерал-поручник
(1920-1921)
Генерал-лейтенант
(1991-2009)
Генерал-лейтенант
(2009-2016)
Віцеадмірал
(до 2016)
Генерал-лейтенант
(2016-2020)
Віцеадмірал
(2016-2020)
Генерал-майор
(з 2020)
Контрадмірал
(з 2020)
Генерал-лейтенант міліції
(до 2016)
Генерал поліції 2-го рангу
(з 2016)

Див. також

Примітки

  1. RAF Glossary. Архів оригіналу за 13 квітня 2008. Процитовано 22 січня 2018.
  2. Чмир М. Відзнаки військових звань українських збройних формувань 1917—1921 рр. Архів оригіналу за 5 лютого 2016. Процитовано 5 лютого 2016.
  3. Президент затвердив нові предмети однострою та знаки розрізнення Збройних Сил України
  4. Текст наказу Міністерства оборони України №606 від 20.11.2017 р.
  5. Текст наказу Міністерства оборони України №606 від 20.11.2017 р. на сайті Ліга Закон
  6. Рада ввела звання бригадного генерала і комодора. Сайт LB.ua
  7. Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців". Офіційний веб-портал. Верховна Рада України
  8. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців. Офіційний веб-портал. Верховна Рада України
  9. Закон України. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців. Законодавство України. Верховна Рада України
  10. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців.Історія. Законодавство України. Верховна Рада України
  11. Текст Закону України «Про Національну поліцію» на сайті Голос України
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.