Джуравенатор

Джуравенатор (Juravenator) рід невеликих за розміром пізньоюрських теропод. Ці маленькі хижі динозаври знайдені в Європі і представлені двома скелетами, жоден з яких добре не зберігся. Джуравентор жив на території сучасної Німеччини в пізньому юрському періоді близько 150 млн років тому.

?
Джувенатор

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Завропсиди (Sauropsida)
Надряд: Динозаври (Dinosauria)
Ряд: Ящеротазові (Saurischia)
Підряд: Тероподи (Theropoda)
Інфраряд: Целурозаври (Coelurosauria)
Родина: Compsognathidae
Рід: Джувенатор (Juravenator)
Göhlich & Chiappe, 2006
Види

J. starki

Посилання
Вікісховище: Juravenator
Fossilworks: 72320

Цей динозавр належав до родини Compsognathidae як і Компсогнат синозауроптерикс.

Зовнішній вигляд

Порівняння розміру джуравенатора з людиною

Невеликий джуравенатор, знайдений в Південній Німеччині в 2006 році, зберігся від самої морди до середини хвоста. Це найкраще збережений непташиний і хижий динозавр в Європі. Довжина джуравенатора становила близько півметра, вага — всього 5 кілограмів.

За зовнішнім виглядом його можна порівняти зі скіпіоніксом. За рядом характеристик джуравенатора ідентифікують як основного представника Coelurosaur. Але, кладистичний аналіз показав, що даний вид динозавра більше підходить до родини Maniraptorans, ніж до Tyrannosauroids. Більша частина покриву для дослідження була взята зі збереженої половини хвоста джуравенатора. Повна відсутність пір'я чи подібних до пера структур у скам'янілому динозаврі, які філогенетично були закладені у крилатих динозаврах, вказали на те, що розвиток пір'я і структур, подібних до пера, було більш складним процесом, ніж вчені вважали раніше. За повним скелетом, якого було знайдено, зроблено припущення, що джуравенатор був маленьким динозавром, менше одного метра у довжину.

Живлення

Спосіб живлення динозаврів визначають за допомогою їхніх зубів та скам'янілих екскрементів копролітів. Кожен динозавр мав унікальну будову зубів, пристосовану для споживання певного типу їжі. Джуравенатор живився виключно комахами.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.