Доктор музики

Доктор музики (англ. Doctor of Music[1]) науковий ступінь, що надається за високі досягнення у галузі музики, значне портфоліо композицій і наукових публікацій на цю тему.

Парадна ряса Доктора музики в Кембріджі

Історія виникнення

Спочатку ступінь Доктора музики (англ. Dr. mus) існував лише в Англії. Наразі право надання мають майже всі англійські університети. Ступінь могли надавати Кембриджський та Оксфордський університети вже наприкінці XIX століття, а далі й Дублінський університет. Через деякий час це право перейшло й німецьким університетам.

Також не варто сплутувати ступінь Доктора музики й Доктора музичних мистецтв (англ. Doctor of Musical Arts), який є набагато нижчим, звичайним ступенем (англ. Ph.D.-level). І також від ступеня Доктора філософії (англ.Ph.D.) у галузі музики (історія музики, теорія музики та музикознавство).

Кандидатські іспити

Кандидатські іспити зазвичай приймаються наприкінці другого курсу навчання в певному університеті. Студенти складають письмовий та усний англ. Dr. mus іспит на кандидатуру. Цей іспит тримається у професора музики. Він охоплює історію й теорію музики, а також відповідну спеціалізовану область (наприклад: хорова література, література основного інструменту і т. д.)

Церемонія нагородження

Надання степеню традиційно відбувається під-час певної композиції (8-голосної фуги з оркестром, прибл. на годину виконання) і, як правило, супроводжується великими церемоніями.

Нагороджені музиканти та композитори

Чайковський в Кембріджі(1893)
Присвоєння канадському професорові Бредлі Маккензі звання доктора honoris causa в Національному університеті «Львівська політехніка», 2008

Заслуженим музикантам часто дається ступінь без іспитів, з поваги до їхніх заслуг — «Почесний доктор музики» (англ."Honoris causa")

Див. також

  1. the Doctor of Music degree[недоступне посилання з липня 2019]
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.