Дошлюбний секс
Дошлюбний секс — статевий акт, здійснений парою до набуваня ними законного шлюбу. У західних країнах дошлюбний секс сьогодні поширений та не вважається злочином. Більшість пар вступають у сексуальні стосунки один з одним (або з іншими особами) до укладення шлюбу.
В Середньовіччя дошлюбні або позашлюбні сексуальні стосунки вважалися злочином, що називався перелюбством, і каралися грошовими штрафами або навіть смертною карою.[3] Також і народження дитини до вступу в шлюб вважалося аморальним; у випадку ж вступу в шлюб вагітної жінки весілля проводилася швидко і без весільних урочистостей.
Закони Шаріату (Коран 24: 2) передбачають покарання 100 ударів за дошлюбний секс.[4] На Близькому Сході, де діють суворі закони шаріату, дошлюбний секс заборонений і переслідується. У Саудівській Аравії за це можуть порушити кримінальну справу. У багатьох провінціях Ємену і Пакистану, місцеві суди можуть засудити дівчину до смертної кари, а чоловіка до ударів батогами. Якщо жінка вагітніє, то, як правило, для уникнення конфлікту швидко виходить заміж за партнера.
У культурах західної цивілізації, де ще присутнє моральне засудження дошлюбних статевих зв'язків [джерело?], у людей, що вступають у них, може спостерігатися «сексуальний комплекс Трістана та Ізольди», при якому людина, що вступила в статевий контакт до шлюбу, відчуває одночасно почуття провини і задоволення; після шлюбу почуття провини більше не проявляє себе, в результаті чого настає зменшення статевого потягу як наслідок зниження пов'язаного з ним емоційного фону.
Див. також
Примітки
- Динаміка позашлюбної народжуваності. CDC/Національний центр статистики охорони здоров'я. Процитовано 17 червня 2017. (англ.)
- Населення України. Державна служба статистики України. Процитовано 17 червня 2017. (укр.)
- Geschichte des Rechts (нім.)
- Frieder Leipold. Sexualität: Keuschheit als Ideal, Seite 2 // FOCUS, 14.07.2010 (нім.)