Дронго середній

Поширення

Вид поширений в Індонезії та Східному Тиморі. Трапляється на Малих Зондських островах і на півдні Молуккських островів від Ломбока до Танімбарських островів. Мешкає у тропічних та субтропічних вологих низовинних лісах, культивованих районах, мангрових лісах.

Опис

Птах завдовжки 28—38 см. Це птах з міцною і стрункою зовнішністю, великою округлою головою, конусоподібним і міцним дзьобом, короткими ногами, довгими крилами і довгим хвостом з роздвоєним кінцем. Оперення глянцево-чорне з синьо-зеленим відтінком. Дзьоб і ноги чорнуватого кольору, очі червонувато-коричневі.

Спосіб життя

Трапляється парами або поодинці. Харчується комахами, їхніми личинками та іншими безхребетними, які знаходяться на землі, в польоті або серед гілок та листя дерев та кущів. Також поїдає дрібних хребетних, зерно, ягоди, нектар.

Підвиди

  • Dicrurus densus vicinus Rensch, 1928 — ендемік острова Ломбок;
  • Dicrurus densus bimaensis Wallace, 1864 — поширений на островах Сумбава, Комодо, Рінка, Флорес, Солор, Адонара, Лембата, Пантар, Алор і Гунунгапі;
  • Dicrurus densus sumbae Rensch, 1931 Сумба;
  • Dicrurus densus densus (Bonaparte, 1850) — поширений на островах Роті, Семау, Тимор, Атауро, Ветарі та на островах Сермата;
  • Dicrurus densus kuehni Hartert, 1901 — ендемік островів Танімбар;
  • Dicrurus densus megalornis Gray, 1858 — поширений на островах Горонг, Ватубела та Кай.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Dicrurus densus: інформація на сайті МСОП(версія 2020.2) (англ.) 13 жовтня 2020
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.