Еласмотерій

Еласмот́ерій[1] (Elasmotherium) є вимерлим родом ендеміків Євразії великих тварин з родини носорогових упродовж пізнього пліоцену та плейстоцену, від 2.6 млн років до н.е. до принаймні 39000 років тому. Визнаються три види. Найвідоміший, E. sibiricum, був розміром з мамонта і мав на лобі великий, товстий ріг. Як і всі носороги, еласмотери були травоїдними. На відміну від будь-яких інших носорогових, висококоронні моляри Elasmotherium постійно зростали. Їхні ноги були довші, ніж у інших носорогів і були пристосовані для галопу, надаючи їм кінську ходу. Сотні великих видів ссавців, у тому числі Elasmotherium зникли після останнього Льодовикового періоду через зміни клімату, втрату рослинності та полювання з боку людей.

?
Еласмотерій
Час існування: пізній пліоцен — пізній плейстоцен (2.588–0.039 Ma)

малюнок представника роду
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Плацентарні (Eutheria)
Ряд: Конеподібні (Equiformes)
Родина: Носорогові (Rhinocerotidae)
Рід: Еласмотерій (Elasmotherium)
J.B. Fischer, 1808

Види

E. caucasicum
E. chaprovicum
E. sibiricum

Посилання
Вікісховище: Elasmotherium
Віківиди: Elasmotherium
EOL: 4452852
NCBI: 2491730
Fossilworks: 43203

Опис

Палеолітичний малюнок з печери Руффіньяк, Франція

Відомі екземпляри E. sibiricum досягають до 4.5 м довжини тіла з висотою плечей більше 2 м. Е. caucasicum досягає щонайменше 5 м довжини тіла з розрахунковою маса 3.6–4.5 тонн, заснованих на ізольованих молярах, що значно перевищують відомі зразки E. sibiricum.

Примітки

  1. Орфографічний словник української мови. Що таке еласмотерій. Словопедія. Процитовано 26.05.2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.