Електрон T3L44

Електро́н T3L44 — український трисекційний вагон повністю низькопідлоговий, з двома неповоротними візками для колії шириною в 1000 мм. Виготовлений у Львові спільним підприємством «Електронтранс», заснованим ПАТ «Концерн-Електрон», та TransTec Vetschau GmbH (Німеччина).

Електрон T3L44
Електрон T3L44, T3L441
Виробництво
Підприємство-виробник Електрон
Проєкт 2014 р
Випускався з 2014 рр
Екземпляри 8
Розміри
Довжина 19,5 м мм
Ширина 2300 мм мм
Висота 3,2/3,4 м мм
Маса без пасажирів 22 т
Максимальна швидкість 60 км/год
Ширина колії 1000 мм
Діаметр нового колеса 660 мм
Місткість
Місць для сидіння 35
Стоячих місць 125
Двигун
Потужність 8 x 50 кВт
Номінальна напруга контактної мережі 600 В
 Електрон T3L44 у Вікісховищі

Опис

Особливість цього вагона в тому що конструкція вагона опирається на неповоротні візки які жорстко з'єднані з кузовом вагона. Таким чином, при проходжені кривих та поворотів, шарнірний механізм між секційних з'єднань змінює кут, в той час як візки не змінюють свого положення.

Перша та третя секція вагону мають моторні візки з гальмами, центральна друга секція опирається через шарнірні механізми на обидві секції з візками. Оскільки середня секція вагона не містить додаткового обладнання то в ній розташували кондиціонер салону.

Типово вагон має усі двері прислонно розсувного типу, хоча в 7-ми наступних вагонах було встановлено шарнірно поворотні з електроприводом. Застосування такого типу стало значною проблемою їх зачинення при великій кількості пасажирів.

У візках вагона вмонтовано тягові асинхронні двигуни змінного струму, кожен двигун приводить в дію окреме колесо. Всього в трамвая є 8 двигунів, по 4 штуки на візок. Двигуни німецького виробника.

Асинхронний привід трамвая складається з двох комплектів частотних інверторів ENIKA сумарною потужність 400кВт (по 200кВт кожен). Типово вагон має електродинамічне гальмування з рекуперацією у контактну мережу, що дозволяє заощаджувати до 40% електричної енергії.

Трамвай може здійснювати аварійний рух без контактної мережі до 1 км зі швидкістю 5 км/год. використовуючи заряд штатних акумуляторних батарей[1];

Історія

У грудні 2013 року прес-служба підприємства повідомила, що ПАТ «Концерн-Електрон» перемогло в тендері на виробництво ще одного, низькопідлогового трамваю для міста Львова.[2]

23-26 вересня 2014 року на виставці InnoTrans-2014 в Берліні вперше представили трамвай Електрон T3L44[3]

Наприкінці вересня 2014 року трамвай передали ЛКП «Львівелектротранс» для перевезення пасажирів.

1 листопада 2014 року експлуатація почалася на маршруті №1, де трамвай під №1180 досі працює.

Також у першому кварталі 2016 року за кошти ЄБРР місто купило ще 7 нових трамваїв Електрон T3L441, які надійшли в депо до середини жовтня[4] і працюють на маршруті №8.

На 2022 рік 2 Електрони (1181 та 1183 ) розукомплектовані, бо стали донорами запчастин для інших "Електронів", і навряд чи будуть експлуатуватися найближчим часом.

Характеристики

Вагон має понижений рівень вібрації та шуму, автоматичні системи змащення реборд коліс на кривих ділянках для збільшення терміну служби колії, автоматичні пристрої-дозатори подавання піску на рейки при пробуксовуванні та гальмуванні, вбудовану систему діагностики оперативного контролю роботи всіх вузлів і систем вагона.

Вагон має типові для усіх сучасних трамваїв три види гальм: 1) основні — електродинамічні реостатні з рекуперацією; 2) дискові електричні; 3) рейкові електромагнітні.

Вагон комплектується кондиціонерами салону та водія, або примусовою вентиляцією.

Кількість місць для сидіння — 35, максимальна пасажиромісткість трамвая — 160 пасажирів. У трамваї є місце, обладнане для перевезення інвалідів, та відкидний пандус.

Експлуатація

У Львові експлуатують 8 вагонів, даної моделі. В процесі експлуатації вагони мають великий ряд недоліків та зауважень до виробника. Враховуючи що трамваї були поставлені для експлуатації у місті Львові, вони все ж для Львова не підходять з ряду технічних причин. Зокрема їх експлуатація обмежена єдиним маршрутом №8, на усіх інших маршрутах експлуатація даних вагонів заборонена ЛКП "Львівелектротранс". Фахівці зазначають, що дана модель є невдалою та потребує модернізації. Серед водіїв ці вагони прозвали, "тормознутим хюндаєм" через велику інерційніть вагона, в порівнянні зі старим трамваєм Tatra KT4.[джерело не вказане 477 днів]

У трамвая з бортовим номером 1180 на 2022 рік уже пішли тріщини в кузові.

КраїнаМістоПідприємствоКількістьБортові номери
 УкраїнаЛьвівЛКП «Львівелектротранс»81180-1187

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.