Завод №9

ВАТ «Завод № 9»  основний розробник і виробник ствольних артилерійських систем в Росії, єдиний в країні розробник танкових гармат. Знаходиться в федеральній власності, входить до складу науково-виробничої корпорації «Уралвагонзавод». Розташований в Єкатеринбурзі.

ВАТ «Завод №9»
Тип бізнес і підприємство
Форма власності відкрите акціонерне товариство
Галузь машинобудування
Засновано 1942
Штаб-квартира Єкатеринбург  Росія
Продукція Виробництво артилерійського озброєння, обладнання для нафто- і газовидобутку
Холдингова компанія Входить до складу науково-виробничої корпорації «Уралвагонзавод»
zavod9.com

Історія

«Завод № 9» створений в 1942 році на базі артилерійського виробництва «Уралмашзавода» (артилерійський завод мав назву мехцех № 2, пущений 1 травня 1932 року), а також евакуйованих Кіровського заводу (з Ленінграда) і заводу «Барикади» (зі Сталінграда). Конструкторське бюро нового заводу (ОКБ—9) зайнявся розробкою ствольної артилерійської техніки для сухопутних військ.

За час Другої світової війни завод поставив фронту велику кількість гаубиць М—30 і —1. Стволи «Заводу № 9» стояли на самохідних установках СУ-85, СУ-100, СУ-122, ІСУ-152, танках Т-34, ІС-1, ІС-2 і ІС-3 (всього за роки війни випущено 30 000 артсистем).

Після закінчення Великої вітчизняної війни всі масові вітчизняні танки озброювалися гарматами «Заводу № 9».

У 1958 році завод повернувся до складу Уралмашзаводу. У 1995 році був відтворений як самостійне державне унітарне підприємство «Завод № 9».

У 1990—ті роки крім військової став випускати цивільну продукцію, використовуючи напрацювання у створенні артилерійських механізмів. Зокрема, запустив виробництво мостів для тролейбусів. Не припинялися і військові розробки. У 2004 році «Завод № 9» продемонстрував на виставці озброєнь в Нижньому Тагілі нову 122-мм штурмову гармату[1].

У 2005 році Міноборони Росії були прийняті на озброєння розроблені заводом 125 мм танкові гармати для Т-80, Т-90 і 125 мм гармата 2А75 для самохідної протитанкової гармати 2С25.

Однак в 2006 році, за словами директора «Заводу № 9», «підприємство практично не працювало, воно було банкрутом, без шансів на виживання»[2]

Ліквідації заводу вдалося уникнути. У 2008 році він був перетворений з Федерального державного унітарного підприємства (ФДУП) на відкрите акціонерне товариство (ВАТ) відповідно до указу Президента РФ. 100 відсотків акцій «Заводу № 9» були внесені в статутний капітал «Уралвагонзаводу».

У тому ж році, вперше за попередні десять років, завод перестав приносити збитки.

В рамках інтеграції з іншими підприємствами корпорації «Уралвагонзавод» завод освоює виробництво 152 міліметрової гаубиці 2А64 для самохідної артилерійської гаубиці Мста-С виробництва «Уралтрансмаш»[3]

Продукція

В даний час «Завод № 9» виробляє близько двадцяти найменувань продукції як цивільного, так і військового призначення. З них найбільш значущі:

— буксирні гармати, в тому числі гаубиця Д-30А;

— танкові гармати для модернізованих Т-62 і Т-72, а також для нових танків Т-90 і Т-14;

— реактивні бомбометні установки РБУ-1000 і РБУ—6000.

Важливе значення для заводу грає обслуговування своїх артилерійських систем, які перебувають на озброєнні понад 60 країн світу.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.