Зелениця (Новоград-Волинський район)

Зелени́ця (колишня слобода) село в Україні, у Новоград-Волинському районі Житомирської області. Населення становить 162 особи.

село Зелениця
Герб Зелениці Прапор Зелениці
Країна  Україна
Область Житомирська область
Район/міськрада Новоград-Волинський район
Громада Барашівська сільська громада
Код КАТОТТГ UA18080030170070396
Облікова картка Зелениця 
Основні дані
Населення 162
Площа 0,127 км²
Густота населення 1275,59 осіб/км²
Поштовий індекс 11253
Телефонний код +380 4149
Географічні дані
Географічні координати 50°44′55″ пн. ш. 28°11′19″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
215 м
Водойми с. Расен

'

Місцева влада
Карта
Зелениця
Зелениця
Мапа

 Зелениця у Вікісховищі

Географія

Територія, на якій розташоване село знаходиться в межах Поліської низовини. У водоймах водиться щука, окунь, карась і в'юн. Середня висота над рівнем моря 215 м. За останні 10 років літо сухе, а зима м'яка.

Село межує на північному заході з Гутою-Зеленицькою, на сході з Рудня, на південному сході з Дугою, на півдні з Йосипівкою, на південному заході з Вікторівкою, на заході з Вільхівкою, на північному заході з Хотиж.

Селом протікає річка Расен, права притока Ужу.

Історія

У 1906 році Зелениця, слобода Барашівської волості Житомирського повіту Волинської губернії. Відстань від Житомира 66 версти, від Барашів 20 верст. Дворів 47, мешканців 348[1].

До жовтневого перевороту в Петрограді 1917 році мешканці слободи вільно здійснювали свої релігійні обряди в різних закладах. Православні в церкві Святої Параскеви с. Рясне, римо-католики в костелі Воздвиження Святого Христа м-ка Ушомир Житомирського повіту, а лютерани в Євангелічно-лютеранській кірхи м-ка Емільчине Новоград-Волинського повіту Емільчинської волості.

Село Зелениця у 1932—1933 рр. входило до складу Зеленицької сільради Барашівського району Київської області. За даними сільради, у 1932—1933 рр. загинуло 4 чол., на сьогодні встановлено імена 2 чол. Городницький Іван Антонович, Приходський Адам Адамович.

В період загострення сталінських репресій проти українського народу в 30-і роки минулого століття органами НКВС безпідставно було заарештовано і позбавлено волі на різні терміни 37 мешканців слободи, з яких 27 чол. розстріляно. Нині всі постраждалі від тоталітарного режиму реабілітовані і їхні імена відомі: Бардишевський Віталій Степанович, Ваховський Станіслав Францовия, Вертецька Валерія Вікторівна, Висоцький Богдан Карлович, Висоцький Владислав Устинович, Войналович Степан Федорович, Гойглан Пилип Григорович, Гонгало Павло Андрійович, Гординський Болеслав Миколайович, Городинський Владислав Миколайович, Грос Йоганна Фрідріхівна, Домінський Стефан Йосипович, Домінська Варвара іванівна, Зігарс Рудольф Фердінандович, Зінкевич Віктор Адамович, Кубальський Стефан федорович, Марцинкевич Іван Ксаверович, Мостович Броніслав Михайлович, Мостович Броніслав Тимофійович, Мостович Казимир Станіславович, Поплавський Броніслав Іванович, Поплавський Матвій Іванович, Пригоцька Софія Степанівна, Пригодський Бернат Михайлович, Пригодський Іван Григорович, Пригодський Йосип Станіславович, Пригодський Леон Йосипович, Пригодський Теофіл Францович, Пригодський Цезар Адамович, Пигоцький Антон Йосипович, Пригоцький Вікентій Іванович, Рац Йосип Альбертович, Розбицький Йосип Матвійович, Свінцицький Альберт Миколайович, Хоценовський Олександр Іванович, Чернецький Леонард Віталійович, Янусевич Флор Адольфович.[2]

Відомі люди

Примітки

Джерела

  1. Адміністративно-територіальний устрій Житомирщини 1795—2006 Довідник. — Житомир: Волинь, 2007—620 с. — ISBN 966—690 — 090 — 4.
  2. Список населених місць  Волинської губернії. — Житомир: Волинська губернська типографія, 1906. — 219 с.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.