Зовнішні Карпати
Зо́внішні Карпа́ти — зовнішня північно-західна, північна, північно-східна і східна частина Карпат, у тому числі Українських Карпат.
![](../I/Mapcarpat2.png.webp)
2. Внутрішні Західні Карпати
3. Зовнішні Східні Карпати
4. Внутрішні Східні Карпати
5. Трансильванські Альпи (Південні Карпати)
6. Західні Румунські Карпати
7. Трансильванське плато
8. Сербські Карпати
Простягається велетенською дугою від долини Дунаю (північніше Братислави) до перевалу Предял (в Румунії). Складається з двох головних частин — Зовнішні Західні Карпати і Зовнішні Східні Карпати.
В Україні
У межах України розташовані в Львівській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях. Простягаються з північного заходу на південний схід смугою завдовжки 260—280 км і завширшки 30—40 км. До цієї частини Карпат належать Східні Бескиди, Зовнішні (Скибові) Ґорґани та Покутсько-Буковинські Карпати. Переважні висоти 800—1000 м, максимальна —1836 м (г. Велика Сивуля).
Являють собою систему низькогірних та середньогірних асиметричних хребтів, що складаються з флішу. Геоструктурно відповідають Скибовому покриву та Кросненській зоні. Розчленовані долинами річок Стрию, Свічі, Пруту, Черемошу, Серету тощо.
Джерела
- Географічна енциклопедія України : [у 3 т.] / редкол.: О. М. Маринич (відповід. ред.) та ін. — К., 1989—1993. — 33 000 екз. — ISBN 5-88500-015-8.