Східні Бескиди

Схі́дні Бески́ди — частина гірського масиву Бескидів, що у Східних Карпатах.

Східні Бескиди
Українська частина Східних Бескидів (позначено синім кольором)
Українська частина Східних Бескидів (позначено синім кольором)

49°15′ пн. ш. 22°00′ сх. д.
Країна  Словаччина
Розташування  Польща
 Словаччина
 Україна
Львівська область,
Івано-Франківська область,
Закарпатська область
Система Бескиди, Східні Карпати
Тип географічний регіон
Висота 1408,3 м (макс.)
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 724826
Східні Бескиди
Східні Бескиди (Словаччина)
 Східні Бескиди у Вікісховищі

Розташовані у Львівській і (частково) Івано-Франківській та Закарпатській областях України, а також у південно-східній Польщі і (частково) північно-східній Словаччині. Простягаються з північного заходу на південний схід смугою завдовжки близько 150 км, завширшки 18—30 (до 40) км. Пересічні висоти 800—1000 м, максимальна Пікуй (1408,3 м).

Східні Бескиди — це система паралельних асиметричних хребтів, розчленованих поздовжніми вузькими і поперечними широкими долинами річок (Дністер, Стрий, Опір тощо) й міжгірними улоговинами. У геоструктурному відношенні відповідають здебільшого Скибовій зоні, частково Кросненській зоні. Складаються переважно з флішу. Корисні копалини: нафта, озокерит, калійні солі, будівельні матеріали тощо. Є джерела мінеральних вод (Розлуч, Східниця). Переважають букові (з домішкою ялиці та ялини) ліси, а також луки на буроземних ґрунтах.

До Східних Бескидів належать: Верхньодністровські Бескиди і Сколівські Бескиди, а також Стрийсько-Сянська Верховина, Бещади (Польща), в тому числі Східні Бещади, Західні Бещади та Буковський Верх (Словаччина). Деякі джерела відносять Стрийсько-Сянську Верховину і Верховинський Вододільний хребет до Вододільно-Верховинських Карпат.

Район розвинутої рекреації, пішохідного, водного та лижного туризму. Активно розвивається зелений туризм і велосипедний туризм. Курорти Трускавець, Східниця.

Природоохоронні території: Національний природний парк «Сколівські Бескиди», Поляницький регіональний парк, Надсянський регіональний ландшафтний парк, ландшафтний заказник Бердо.

Фотографії

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.