Капібара

Капібара (Hydrochoeris Brisson, 1762) — рід гризунів родини Кавієві (Caviidae), поширений у країнах Латинської Америки. Капібари мешкають на берегах річок, озер, струмків і в болотистих місцях, ведуть напівводний спосіб життя, живляться рослинами. Капібари — соціальні тварини, живуть у групах до 100 особин і спілкуються за допомогою різноманітних вокалізацій. Загрозами для капібар є полювання на них заради м'яса та шкіри. Вони також страждають від вирубування лісів, осушування заболочених місць та екстенсивного сільського господарства.

Капібара
Період існування: 3.6–0 млн р. т.
пліоценнаш час
Капібара велика (Hydrochoerus hydrochaeris)
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Кавієві (Caviidae)
Підродина: Капібарові (Hydrochoerinae)
Рід: Капібара (Hydrochoerus)
Brisson, 1762
Види

H. gaylordi
H. hydrochaeris
H. isthmius

Ареали капібари великої (зеленим) і капібари малої (червоним)
Вікісховище: Hydrochoeris

Етимологія

Хімахіма (Milvago chimachima), що стоїть на спині капібари

Слово капібара прийшло із мови гуарані, воно буквально означає «господар трав», наукова ж назва hydrochoerus складається з двох грецьких слів: ὕδωρ (гідор) — вода і χοίρος (хойрос) — свиня, тобто «водяна свиня». Назва натякає на зовнішній вигляд цих гризунів. Типовий вид роду — Sus hydrochaeris Linnaeus, 1766 — первинно був описаний як вид роду свиня (Sus Linnaeus).

Систематика

Молекулярні дослідження вказують на те, що рід Капібара найбільш тісно пов'язаний з родом Kerodon[1]. Рід Hydrochoeris складається з двох сучасних видів.

Примітки

  1. Rowe, D. L.; Honeycutt, R. L. Phylogenetic relationships, ecological correlates, and molecular evolution within the Cavioidea (Mammalia, Rodentia) // Biology and Evolution.  2002. Вип. 19. № 3. С. 263–277. DOI:10.1093/oxfordjournals.molbev.a004080.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.