Карл Урбан

Карл Урбан (англ. Karl Urban; нар. 7 червня 1972) новозеландський актор кіно і телебачення, найбільш відомий ролями Лорда Ваако у фiльмi Хроніки Ріддіка, Еомера в трилогії «Володар Перснів», сержанта Джона 'Жнеця' Грімм з Doom (фільм), Вільяма Купера з РЕД (фільм), Скредж з фiльму Тор: Раґнарок, Цезаря в серіалі «Ксена: принцеса-воїн» і Судді Дредда в однойменному фільмі 2013 року. Також грає Біллі «М'ясника» Бутчера у популярному телесерiaлi Хлопаки.

Карл Урбан
англ. Karl-Heinz Urban
Зображення
Ім'я при народженні Karl-Heinz Urban
Народився 7 червня 1972(1972-06-07) (49 років)
Веллінгтон, Нова Зеландія
Громадянство  Нова Зеландія
Діяльність актор, актор театру, кіноактор, телеактор
Alma mater Веллінгтон-коледж
Роки діяльності з 1990 — тепер. час
Дружина Наталі Віонжи (2004 — і дотепер)
Діти

син Гантер (нар.2000 р.)

син Індіана (нар.2005 р.)
IMDb ID 0881631
Нагороди та премії
  • Qantas Film and Television Award for Best Supporting Actor (2008)
  • Constellation Award for Best Male Performance in a Science Fiction Film, TV Movie or Miniseries (2009)

 Карл Урбан у Вікісховищі

Ранній період життя

Карл-Гайнц Урбан народився 7 червня 1972 в новозеландському місті Веллінгтоні, син емігрантів із Німеччини. Батько — власник магазину шкіряних виробів. Мати працювала у продюсерській компанії,[1] завдяки чому Карл дебютував на екрані місцевого телебачення у віці 8-ми років у епізоді новозеландського серіалу «Pioneer Woman». Навчався у англіканській церковній школі святого Марка (з 2-ох до 8 років), потім у звичайній середній школі; пізніше — у Веллінгтонському коледжі (19861990), після чого вступив до Вікторіанського університету у Веллінгтоні, де провчився лише рік — закінчити йому завадила кар'єра в кіно. Протягом кількох наступних років він знявся у кількох рекламних роликах, зіграв кілька театральних ролей, потім переїхав до Окленда, де грав у місцевому шоу (однією з ролей був перснонаж-наркоман у поліцейській драмі «Акула в парку»). Роль, яка подарувала йому місцеву славу — це гей-парамедик Джемі Форрест у хіті новозеландського телебачення серіалі «Шортленд-стріт» (сезон 1993–1994).

Згодом Карл Урбан переїхав на Бонді Біч (передмістя Сіднею, Австралія), а через рік, у 1995 році повернувся до Нової Зеландії.[2]

Кар'єра

Новозеландські ролі

Нарівні з появою в кінофільмах і телешоу, Урбан грав у театрі і знімався у телерекламі. У лютому-березні 1998 року брав участь у постановці «Трав'яне ліжко» («The Herbal Bed») у театрі «Мейдмент» (Maidment Theatre) у Окленді. У серпні 1998-го він зіграв роль Марка Антонія у «Шекспіровому Юлії Цезарі» від Оклендської Театральної Трупи (Auckland Theatre Company's). Наступного року він брав участь у класичній новозеландській постановці «Крик крайньої плоті» («Foreskin's Lament») Оклендської Театральної Трупи.

Урбана можна було побачити у американських серіалах «Геркулес: Легендарні подорожі» і похідному від нього серіалі «Ксена: принцеса-воїн», де він зіграв повторювані ролі Купідона і Юлія Цезаря з 1996 по 2001 роки. Також він зіграв роль Майла в епізоді «Держави на заклання» 5-го сезону («Список Ксени») серіалу про Ксену. Обидва серіали (про Геракла і про Ксену) знімали в Новій Зеландії і залучали туди новозеландських акторів. 2001 року він з'являється у оригінальному «сільському романсі» «Ціна молока»[lower-alpha 1], за яку він отримав свою першу номінацію на Премію від Новозеландської асоціації кіно і телебачення (New Zealand Qantas Film and Television Awards), а головне — завдяки якій його почали упізнавати глядачі усього світу. Пізніше Урбан переміг у кастингу на біографічну роль поліцейського Ніка Гарві у «Коли мине сум» («Out of the Blue»), драмі про новозеландську «різанину в Арамоана»[lower-alpha 2], за яку його відзначено Новозеландською асоціацією кіно і телебачення за найкращу другорядну роль (Qantas Film and Television Award for Best Supporting Actor) у 2008 році.

Міжнародні ролі

Першим досвідом Урбана у Голлівуді була роль у фільмі жахів «Корабель-привид». Із того часу він постійно грає у багатьох високобюджетних фільмах, включаючи другу і третю частину кінотрилогії «Володар Перснів» (Володар перснів: Дві вежі and Володар перснів: Повернення короля), фільмах «Перевага Борна», «Хроніки Ріддіка», «Зоряний шлях» і «Doom»

Часопис «The Hollywood Reporter» припускав, що Урбан був одним із кількох акторів, яких розглядали на роль британського секретного агента 007 у фільмі «Казино Рояль» його товариша — новозеландського режисера Мартіна Кемпбелла.[3] Зрештою, роль дісталася Деніелові Крейгу. Замість того Карл Урбан зіграв роль Джона «Женця» Грімма у фільмі студії «Universal Pictures» під назвою «Doom» (на основі популярної гри-стрілялки «Doom»), котрий з'явився у кінотеатрах 21 жовтня 2005-го року. А вже 2007-го актор знімався у фільмі «Слідопит» (про вікінгів у стародавній Америці). Актор зізнався, що йому давно подобаються вестерни,[4] тому він погодився зіграти роль рейнджера Вудро еФ. Кола у фільмі «Місяць команчів» (2008), серіалі від компанії «CBS», який є приквелом до фільму "Ранчо «Самотній голуб».

Карл Урбан на фестивалі «San Diego Comic-Con International» у липні 2010 р.

У 2009 році Урбан зіграв роль доктора Леонарда МакКоя у одинадцятій екранізації «Star Trek».[5][6][7][8] Виявилося, що у Карла надзвичайно багато фільмів, від яких він фанатіє ще з дитинства, тож він активно добивався своєї участі у фільмі.[9] Усе ж, його виконання ролі схвально оцінили фани спільноти «Star Trek» через «вірність духу МакКоя Келлі»[lower-alpha 3].[10]

2009-го ж року Карл Урбан знявся у документальному фільмі «Досконалість клинка» («Reclaiming the Blade»), де він зіграв самого себе; фільм присвячено сценічній хореографії бою з мечем у фільмах як трилогія «Володар Перснів».[11]

Наступна роль Карла Урбана у кіно — це вбивця Вільям Купер, агент ЦРУ у фільмі «RED», адаптацію коміксу від компанії «DC Comics» «роману у картинках» «Ред: Дикий штурм»; у фільмі також знімалися Брюс Вілліс і Гелен Міррен.[12] Потім його персонажем був Чорний Капелюх (Black Hat), Священик-відступник-вампір із фільму-адаптації корейського коміксу-манхве Священик, що вийшов у 3D-формматі у 2011 році.[13]

2012-го Урбан знімається у титульній (і першій своїй головній) ролі Судді Дредда у «однойменному фільмі». У інтерв'ю для журналу «Shave Magazine» Карл описував цей фільм як «заправлений високооктановим екшеном бойовик… про один день із життя Дредда». режисером фільму був Піт Трейвіс, сценарій написав культовий автор Алекс Гарленд.[14] Хоча фільм мав низькі касові збори, «Суддю Дредда» досить схвально сприйняли критики.[15]

Знову Карла було помічено поміж акторського складу малобюджетного трилера «Лофт» (2012), римейку бельгійського фільму з тією ж назвою 2008-го року. Фільм знімав режисер фільму-попередника Ерік ван Лой у Новому Орлеані і в Бельгі.[16] Також Урбан у 2012 році устиг знятися у сиквелах до Ріддіка (реліз у 2013-му) і «Зоряний шлях» «Зоряний шлях у пітьму» (реліз перепризначено на 17 травня 2013 р.).

Крім того, актор закінчує роботу у фентезі «Чудо» і фільм про викрадачів авто «Швидка їзда». [17]

Приватне життя

Сім'я

16 вересня 2004 року Карл-Гайнц Урбан одружився з Наталі Віонжі (Natalie Wihongi), гримеркою, із якою познайомився на зйомках «Каперів» 2004-го року.[18] Виховує двох синів — Гантера (народився в листопаді 2000 року) та Індіану (народився в січні 2006 року). Імена у дітей непрості, їх вибирала дружина актора: наприклад, Індіану вона назвала на честь свого улюбленого кіногероя Гаррисона Форда. Карл не заперечував, тим більше що йому доручили також важливу місію — назвати собаку. Актор дав їй кличку Айрі, на честь пісні Боба Марлі «Feeling Irie».

Характер і навички
  • Попри міцний потиск руки, який він демонструє при зустрічі, у спілкування Карл є легким і веселим чоловіком.
  • Приятельські стосунки пов'язують Карла з багатьма партнерами на знімальному майданчику; із Віго Мортенсеном після «Володаря перснів» вони стали друзями. «Дуже цінно мати друга, котрий старший за тебе і вже пройшов багато із того, що тобі тільки належить пройти», — говорить сам актор. «Я намагаюся навчатися на його помилках»
  • Перед початком знімального процесу «Володаря перснів» актор цілими днями навчався верховій їзді (прагнув навчитися правити конем лівою рукою) і хореографії бою на мечах.
  • Для фільму «Ред» довго і вперто вивчав методику рукопашного бою. У первинному варіанті «бійка» Карла і Брюса Вілліса була іще брутальнішою — тож режисер вилучив частину моментів.
  • У спорті надає перевагу серфінгу і скелелазінню.[17]
Звички і уподобання
  • Шість місяців на рік актор живе в Новій Зеландії, решту шість — працює в Лос-Анджелесі. «Я хочу, щоб у моїх дітей було нормальне дитинство. Ну і потім, подивіться на ось це», — актор відкриває свій ноутбук і показує […особисте] відео: сяє сонячний день, найчистіша вода, райські красоти, і насамкінець — щасливе обличчя актора. «А ви ще не знаєте, яка там риболовля!»
  • «Я живу недалеко від пляжу Санта-Моніки [Лос-Анжелес], де можна кататися на серфі. Для мене важливо, щоби під боком був океан. Можна навіть не кататися самому, а подивитися на інших серферів, послухати шум хвиль…» — говорить Карл Урбан.
  • Серед улюблених музикантів Карл зазначає «Red Hot Chili Peppers», Ніка Кейва, Лорин Гілл, Pixies і Майлза Дейвіса.
  • Уболіває за Новозеландську збірну з регбі (New Zealand All Blacks).[19]
  • «У житті для мене зразком справжнього героя є Роб Голл, інструктор зі скелелазання з Нової Зеландії», — каже актор. «У травні 1996 р. на Евересті його групу накрила снігова буря. Він відправив усіх людей униз, а сам Голл залишився у крижаному пеклі разом із клієнтом, що втратив свідомість. І замерз разом із ним. Оце я вважаю чистим героїзмом. Те ж саме можна сказати і про пожежників, котрі під час [т.зв.] терактів 11 вересня бігли у башти-близнюки, що руйнувалися, — коли решта людей мчали геть ізвідти. Оце реальність, а не якесь кіношне лайно про героїв».
  • «Я люблю погоні в кіні. Є у них щось від первісних інстинктів мужчини — переслідувати свою здобич завжди цікаво», — міркує Карл, здобиччю якого у «Перевазі борна» був Мет Деймон, а місцем погоні — похмура і непривітна Москва [бо через московську бюрократію знімати погоню довелося у Німеччині, решту антуражу домалював комп'ютер Авт.]. За час зйомок розбили 7 «Гелендвагенів», якими керував Карл, 6 седанів «Mercedes», які виконували «ролі» машин ФСБ, і, звичайно ж, «шісток» набили достатньо.
  • Карл Урбан їздить на класичному американському маслкарі — «Dodge Challenger SRT8» (V8 6,4 літра, 470 кін.сил). «Це дуже голосна тачка — ти ще лишень повертаєш на вулицю, а люди вже чують, що ти приїхав», — сміється актор.[17]
Громадська діяльність

Карл-Гейнц Урбан стоїть на службі почесним послом «KidsCan», благодійної організації, яка на цей час підтримує більше 16000 дітей із неблагополучних сімей в Новій Зеландії шляхом надання їм речей першої необхідності, таких як продукти харчування, одяг і взуття.[20]

Фільмографія

Фільми
Рік Назва Роль Примітка
1992 «Чунук Баїр» солдат Веллінгтонського полку
1998 Небеса прибиральник
1998 Via Satellite Пол
2000 Незаперечна істина про демонів Гаррі Баллард номінація: Новозеландської кіно- і телеасоціації найкращому акторові
2000 Ціна молока Роб номінація: Новозеландської кіно- і телеасоціації найкращому акторові
2002 Корабель-привид Мандер
2002 Володар перснів: Дві вежі Йомер (Éomer)
2003 Володар перснів: Повернення короля Йомер (Éomer) "нагорода Телерадіомовної асоціація кінокритиків за найкращий акторський склад
нагорода Національної ради кінокритиків за найкращий акторський склад
нагорода Гільдії кіноакторів за надзвичайну гру акторським складом у кінофільмі
номіновано — нагорода Товариства кінокритиків «Phoenix» за найкращий акторський склад
2004 Хроніки Ріддіка Ваако
2004 Перевага Борна російський убивця Кіріл
2005 Doom сержант Джон 'Жнець' Грімм
2006 «Коли мине сум» (Out of the Blue) Нік Гарві нагорода Новозеландської асоціації кіно і телебачення за найкращу другорядну роль
2007 Слідопит Привид
2008 Місяць команчів Вудро Ф. Колл
2009 Зоряний шлях доктор Леонард МакКой нагорода «Сузір'я» нагорода «Сузір'я»-2009 за найкращу чоловічу роль у фантастичному фільмі, телефільмі чи серіалі
нагорода Бостонського товариства кінокритиків за найкращий акторський склад
номінація на нагороду Телерадіомовної асоціація кінокритиків за найкращий акторський склад
номінація на нагороду Асоціації кінокритиків Вашингтону на найкращий акторський склад
2009 Блеквотерський транзит Ерл Парк постпродакшн[21]
2010 І прийде темрява Майкл
2010 RED Вільям Купер
2011 Священик Black Hat
2012 Суддя Дредд Суддя Дредд
2012 Лофт Вінсент Стивенз постпродакшн
2013 Ріддік Ваако постпродакшн
2013 Зоряний шлях: Політ у пітьму доктор Леонард «Боунз» МакКой постпродакшн
2013 Чудо консул Вільям Стенлі оголошено
2016 Стартрек: За межами Всесвіту Леонард МакКой
2016 Дракон Піта Гевін
2017 Тор: Раґнарок Скредж
2017 Hangman Детектив Вілл Руїні
Телефільми
Рік Назва Роль Примітка
1990 Акула в парку Роганн Мьордок 6 епізодів
1992 Дорога додому Тім Джонсон
1993 Біле ікло Девід 1 епізод: «Крутий хлопець»
1993 Шортланд стріт парамедик Деймі Форрест
1995 На коні Джеймз Вествуд
1996 Геркулес: Легендарні подорожі Купідон/Юлій Цезар 2 епізоди
1996 Ксена: принцеса-воїн Майл, Юлій Цезар, Купідон 12 епізодів
1997 Амазонки (Amazon High) Кор
2000 Капери капітан Аран Дрейвик телефільм
2008 Місяць команчів Вудро Ф. Кол телесеріал
2013 Майже людина Джон Кеннекс телесеріал
2019 Хлопаки Білі Бутчер телесеріал

Примітки

  1. "ціна молока" — англійська метафора стосовно того, що заможні не знають справжньої ціни насущного.
  2. "Різанина в Арамоана" — масове вбивство у новозеландському приморському містечку Арамоана 13 листопада 1990-го року, коли безробітний зі снайперською гвинтівкою убив 13 чоловік.
  3. актор ДеФорест Келлі зіграв МакКоя уперше в 1972-му і був незмінним МакКоєм епопеї "Star Trek" до 1991-го року.

Джерела

  1. Biography. Karlurbanonline.com. Архів оригіналу за 13 липня 2013. Процитовано 21 серпня 2011.
  2. Greg Dixon (15 липня 2000). Karl Urban – The price of fame. The New Zealand Herald.
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 1 вересня 2007. Процитовано 1 вересня 2007.
  4. Karl Urban rewinds TV favorites, 10 January 2008
  5. And Karl Urban as McCoy!, 17 October 2007
  6. Urban, Pine join Abrams' 'Star Trek', 18 October 2007
  7. Karl Urban: From Comanche Moon's Old West to Star Trek's Exciting Future, 11 January 2008
  8. Urban Talks Trek Characters and Production Design, 11 January 2008
  9. Karl Urban Was Ready For Star Trek. TrekMovie.com. Архів оригіналу за 30 червня 2012. Процитовано 21 серпня 2011.
  10. Happy Birthday, Karl Urban. TrekMovie.com. Архів оригіналу за 2 жовтня 2012. Процитовано 21 серпня 2011.
  11. Карл Урбан на сайті IMDb (англ.)
  12. Interview: Karl Urban on the set of RED, 15 July 2010
  13. SD Comic-Con '10: Karl Urban Goes Vampirific in 'Priest'
  14. Interview: Karl Urban. ShaveMagazine.com. Архів оригіналу за 18 жовтня 2010. Процитовано 10 вересня 2010.
  15. Dredd Wraps Its Theatrical Run. comicbook.com. Архів оригіналу за 4 листопада 2012. Процитовано 11 березня 2012.
  16. Extraterrestre (8 червня 2011). Erik Van Looy's Loft Receives Second Remake in Three Years. Twitchfilm.com. Архів оригіналу за 13 липня 2013. Процитовано 20 листопада 2012.
  17. Дэн Джонс, Антон Иванов. Ходил в Дреддах // Men's Health. Вип. січень 2013. С. 55-58. Процитовано січень 2013.
  18. Karl Urban Online. Karl Urban Online. Архів оригіналу за 13 липня 2013. Процитовано 21 серпня 2011.
  19. Neil Reid (7 листопада 2010). Karl Urban plans around World Cup. Stuff.co.nz. Архів оригіналу за 9 листопада 2010. Процитовано 21 серпня 2011.
  20. Patrons and Ambassadors. KidsCan. Процитовано 21 серпня 2011.
  21. Tony Kaye Says Unreleased 'Black Water Transit' Is «Not Finished Yet» Архівовано 30 вересня 2012 у Wayback Machine., 28 April 2011

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.