Каскади (урочище)

Каска́ди — урочище, геологічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах Маловисківського району Кіровоградської області.

Каскади
(пам'ятка природи)
Урочище «Каскади»
Урочище «Каскади»
48°26′24″ пн. ш. 31°29′44″ сх. д.
Розташування:  Україна
Кіровоградська область,
Маловисківський район,
біля с. Злинка
Найближче місто: Мала Виска
Площа: 2,5 га
Водні об'єкти: р. Буки
Заснований: 1971 р.
Керівна
організація:
Маловисківська районна державна адмінстрація
Країна  Україна

 Каскади у Вікісховищі

Розташування

Урочище розташоване в долині річки Буки (права притока Плетеного Ташлика), на південний захід від села Злинка, за 10 км від залізничної станції Капустине.

Опис


Площа — 2,5 га. Статус присвоєно згідно з рішенням Кіровоградського облвиконкому № 233 від 09.06.1971 року. Перебуває у віданні: Маловисківська районна державна адмінстрація.

Каскади є одним з небагатьох місць поширення природних водоспадів на Придніпровській височині та рівнинній частині України в цілому. Урочище — це приклад типових рівнинних лісостепових східноєвропейських ландшафтів річкових долин лісостепової смуги, збережених у своєму природному місці розташування.

Геологічна будова

В Каскадах розташоване місце виходу на поверхню масивної брили нижньопротерозойських гранітів і мігматитів — елементів Українського щита, найдавнішої тектонічної структури України. Час їхнього утворення датується близько 2 мільярдами років тому. Припускають, що в I тис. до н. е. брили могли виконувати функцію скіфського святилища, оскільки на стінах нині затоплених печер раніше можна було розгледіти окремі знаки.

Флора

У рослинному та ценотичному відношенні урочище дуже різноманітне. Тут збереглись рослинні угруповання петрофітних, чагарникових та лучних степів. Дев'ять видів рослин урочища занесено до Європейського Червоного списку та Червоної книги України; 3 види раритетних рослин мають статус міждержавного й 6 — державного рівня охорони, присутні тут численні регіональні рідкісні види та формації.

Фауна

В урочищі мешкає багато видів рідкісних тварин, що зникають. 58 представників фауни урочища охороняються Бернською конвенцією, 14 занесені до Червоної книги України.

Галерея

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.