Кащук Дмитро Анатолійович

Дмитро Анатолійович Кащук (нар. 4 травня 1983(19830504), Требіньє, Соціалістична Республіка Боснія і Герцеговина, Соціалістична Федеративна Республіка Югославія) — голова Державної служби геології та надр України (2014—2015)[1]. Член партії ВО Свобода.

Кащук Дмитро Анатолійович
Народився 4 травня 1983(1983-05-04) (38 років)
Требіньє, Соціалістична Республіка Боснія і Герцеговина, Соціалістична Федеративна Республіка Югославія
Діяльність державний службовець, підприємець, Інвестор
Alma mater Національний університет «Львівська політехніка», Львівський національний університет імені Івана Франка, Національна академія державного управління при Президентові України (НАДУ) і Віденський економічний університет

Відповідав за розробку законів щодо геологічного вивчення та використання надр.

Освіта

19902000 — навчався у СШ № 82 Львова. Вищу освіту здобув у Львівській політехніці в Інституті економіки і менеджменту за спеціальністю «Міжнародна економіка» (2000—2005). 2004 року вступив до Інституту післядипломної освіти Національного університету ім. Франка, де здобув фах правознавця. З 2011 навчався у Національній академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Державне управління» (заочна форма навчання).

Володіє англійською та німецькими мовами (поглиблював знання іноземних мов на курсах у Відні (Австрія).

Кар'єра

Упродовж 20052006 стажувався у Голови Комітету Верховної Ради з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій.

2006 — стажувався у заступника Голови Комітету ВРУ з питань правової політики.

2006—2007 — помічник народного депутата V скл. від Партії регіонів Анатолія Рудніка[2].

20062008 працював помічником-консультантом народного депутата України (Комітет ВРУ з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, Комітет Верховної Ради України з питань бюджету). Під час своєї роботи в Комітеті Верховної ради України з питань бюджету брав участь у розробці законопроектів про Державний бюджет України на відповідні роки та у підготовці бюджетних ініціатив, спрямованих на збільшення дохідної частини Державного бюджету.

У 2008 призначений заступником директора департаменту розвитку експорту Міністерства економіки України, а 2009 року — заступником директора департаменту — начальником відділу розвитку експорту департаменту зовнішньоекономічної політики Міністерства економіки України. Займався розробкою стратегії розвитку експорту, механізмів кредитування та страхування експорту, підтримкою українського експорту закордоном та створенням сайту www.ukrexport.gov.ua.

20102011 — Заступник начальника Головного управління економіки та інвестицій — Начальник управління інвестиційної політики Львівської обласної державної адміністрації. За період роботи в економіку області залучено інвестиції 10 великих вітчизняних та іноземних інвесторів на виробництво сонячних батарей, абразивних матеріалів, будівельних матеріалів, кабельної продукції.

У 2013 став заступником директора ТОВ «Фіакр-Львів», що обслуговує міські та приміські автобусні маршрути загального користування у Львові та Львівській області. За період роботи Дмитра на посаді кількість працівників підприємства зросла в 2,5 рази до 352 осіб, відрахування до бюджетів зросли в 2 рази, був закуплений 21 новий автобус та розширений парк низькопідлогових автобусів великої пасажиромісткості.

2014 (лютий-березень) — представник за контрактом компанії Chevron в Західному регіоні України.

Розслідування

З 21 травня 2014 до січня 2015 — Голова Державної служби геології та надр України. У серпні 2014 року разом з головою державного підприємства уклав угоду з підконтрольними компаніями на геологічне вивчення родовищ бурштину на Рівненщині, де під виглядом геологічних робіт здійснювався незаконний видобуток бурштину[3][4].

2015 року ці схеми, створені Кащуком, було викрито СБУ[5][6]. Кащук заявив, що жодних звинувачень йому пред'явлено не було і не було відкрито кримінального провадження. Кащук пояснив розслідування спробами «нашкодити його діловій репутації», через те, що за його керівництва Держгеонадра призупинила дію 168 спецдозволів на користування надрами, які належали представникам компаній, наближених до «сім'ї» Януковича[7][8][9].

Особисте життя

Одружений, виховує доньку.

Примітки

  1. призначений розпорядженням Кабінету Міністрів України 488-р від 21 травня 2014 р. за квотою партії «Свобода»
  2. Посіпаки: Кащук Дмитро Анатолійович, помічник народного депутата. posipaky.info. Процитовано 30 липня 2021.
  3. Коррупция в Госгеонедрах: Дмитрий Кащук организовал незаконную добычу янтаря
  4. СБУ звинуватила ставленика "Свободи" в незаконному видобутку бурштину. LB.ua. Процитовано 13 травня 2021.
  5. Як Дмитро Кащук руйнував «Бурштин України». Розслідування | НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ. Процитовано 13 травня 2021.
  6. Zaxid.net. Екс-начальник Держгеонадр Дмитро Кащук став фігурантом кримінальної справи. ZAXID.NET (укр.). Процитовано 13 травня 2021.
  7. Цензор.НЕТ. Дмитро Кащук: "Незаконний ринок видобутку бурштину, доступ до якого ми намагалися припинити, сягає сотень мільйонів доларів". Цензор.НЕТ (рос.). Процитовано 13 травня 2021.
  8. Компанія “Сім’ї” Януковича хоче видобувати газ в Україні - ЗМІ. Українська правда (укр.). Процитовано 20 травня 2021.
  9. Держнадра склали план руйнування корупційних схем "Сім'ї". Зеркало недели | Дзеркало тижня | Mirror Weekly. Процитовано 20 травня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.