Кемський Сергій Олександрович

Сергій Кемський (нар. 15 листопада 1981, Керч, Кримська область, УРСР пом. 20 лютого 2014, Київ, Україна)  політолог, журналіст, громадський активіст, учасник Євромайдану. Загинув від кулі снайпера на вулиці Інститутській у Києві. Герой України.[1][2]

Сергій Кемський
Народився 15 листопада 1981(1981-11-15)
Керч, Кримська область, Українська РСР
Помер 20 лютого 2014(2014-02-20) (32 роки)
Київ, Україна
Поховання cмт.  Яблунець, Ємільчинський район, Житомирська область
Громадянство  Україна
Національність українець
Діяльність політолог, журналіст
Відомий завдяки Герой Майдану
Alma mater Львівський національний університет імені Івана Франка, політологія
Нагороди
Медаль «За жертовність і любов до України»

Життєпис

Сергій Кемський народився 1981 року в Керчі, останні роки життя мешкав у Коростені. Здобув ступінь магістра політології на філософському факультеті Львівського університету Франка. Співробітник Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив, писав статті для «Української правди», газети «День» та інших видань, перекладав з англійської.

Анархіст за переконаннями. Виступав за пряму демократію, кооперативний рух, шукав найефективніші механізми взаємодопомоги, подолання міліцейського свавілля, контролю за політиками та боротьби з корупцією. Був засновником та адміністратором ресурсу «Кооперативний рух». Переклав пісню Джона Леннона «Imagine» українською.

На Майдані

Пам'ятник Сергію Кемському

Був прихильником ненасильницького спротиву.

Допомагав у створенні організацій взаємодопомоги у Коростені та на Майдані в Києві. На масовому київському мітингу 1 грудня 2013 року йшов у колоні лівих, профспілкових і правозахисних активістів з плакатом проти міліцейського насилля.[3]

Про завдання Майдану як постійного інструменту прямої демократії та громадського контролю написав 19 грудня 2013 року в статті «Чуєш, Майдане?». На Майдан приїздив часто, брав участь у створенні анархістської «Чорної сотні». Допомагав виносити поранених.

Вбитий снайпером пострілом у шию 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. Активістами тіло перенесене до готелю «Козацький», звідки транспортом доправлене на подвір'я Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Похований у селищі міського типу Яблунець Ємільчинського району Житомирської області, звідки родом батьки.

Після похорону Сергія пам'ятник Леніну в Коростені було демонтовано. Міський голова та депутати міста Коростень на проводах Сергія пообіцяли, що ніколи не братимуть хабарі.

Вшанування пам'яті

У 2016 році іменем Сергія Кемського в Коростені названо вулицю.[4]

У 2019 році у Коростені встановили невеликий пам' ятник Герою України Сергію Кемському.

Нагороди

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.