Колхидська низовина

Колхидська низовина́, низовина в Грузії, між берегом Чорного моря на заході, горами Великого Кавказу на північному сході і Малим Кавказом на півдні.

Колхидська низовина — зелена частина, прилегла до Чорного моря
Вона ж на топографічній мапі

Загальні відомості

Вздовж моря тягнеться від м. Сухумі до міста Кобулеті. На заході ледве підноситься над рівнем моря, у подніжжя гір облямована розчленованими терасами заввишки до 100—150 м. Колхидська низовина алювіальна рівнина, що займає западину синклінальної будови; потужність алювію антропогену до 700 м. Є нафтогазові прояви, мінеральні джерела (Цхалтубо). Поверхня Колхидської низовини у західній частині ускладнена староріччям, прирусловими валами, невисокими піщаними масивами — лідо; обширні заболочені простори.

Клімат

Клімат субтропічний вологий, з м'якою зимою, невеликими амплітудами температур, рясними осіданнями протягом всього року (в середньому 1 500 мм), високою вологістю повітря. Середня температура січня від 4,5 °C до 6 °C, серпня 23—24°С.

Гідрографія

Колхидська низовина перетинається річками Ріоні, Інгурі тощо. Режим річок паводочний. Поблизу м. Поті біля моря — озеро Палеостомі.

Рослинність

На Заході переважають болотяні ландшафти з осоково-ситниковою, осоково-разнотравною рослинністю, сфагновим покривом і очеретяними чагарниками. Серед боліт значну площу займають вільхові ліси. На підведених околицях поширені дубові, букові, грабові ліси з вічнозеленими чагарниками і ліанами. Суцільно лісиста у минулому, Колхидська низовина зайнята переважно посівами зернових (головним чином кукурудзи), садами і плантаціями субтропічних культур.

Див. також

Ресурси Інтернету

(рос.)

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.