Колінда Грабар-Китарович

Колі́нда Гра́бар-Кита́рович (нар. 29 квітня 1968(19680429), м. Рієка, СР Хорватія) — хорватська політична діячка, дипломатка, президентка Хорватії з 2015 до 2020 року, у минулому — помічниця Генерального секретаря НАТО з питань публічної дипломатії, міністр закордонних справ Хорватії (20052008).

Колінда Грабар-Китарович
хорв. Kolinda Grabar Kitarović
хорв. Kolinda Grabar-Kitarović
Колінда Грабар-Китарович
хорв. Kolinda Grabar Kitarović
4-й Президент Хорватії
18 лютого 2015[1]  18 лютого 2020
Прем'єр-міністр Зоран Міланович
Тихомир Орешкович
Андрей Пленкович
Попередник Іво Йосипович
Наступник Зоран Міланович
Міністр закордонних справ Хорватії
17 лютого 2005  12 січня 2008
Президент Степан Месич
Прем'єр-міністр Іво Санадер
Попередник Міомир Жужул
Наступник Гордан Яндрокович
Міністр європейської інтеграції Хорватії
23 грудня 2003  16 лютого 2005
Президент Степан Месич
Прем'єр-міністр Іво Санадер
Попередник Невен Міміца
Наступник посаду скасовано
Народилася 29 квітня 1968(1968-04-29) (53 роки)
Рієка, СР Хорватія, СФР Югославія
Виборчий округ VIII
Відома як дипломат, політична діячка
Громадянство СФРЮ,
 Хорватія
Національність хорватка
Освіта Faculty of Humanities and Social Sciences, University of Zagrebd, Загребський університет, Університет Джорджа Вашингтона і Los Alamos High Schoold
Політична партія Хорватська демократична співдружність
У шлюбі з Яков Китарович
(1996 — донині)
Діти син Лука,
дочка Катаріна
Професія дипломат
Релігія римо-католичка
Нагороди
Підпис
predsjednik.hr

Медіафайли у Вікісховищі

Життєпис

Пані посол Колінда Грабар-Китарович вступила на посаду заступника Генерального секретаря НАТО з питань публічної дипломатії 4 липня 2011 р. Раніше обіймала посаду міністра закордонних справ і європейської інтеграції Хорватії та, зовсім недавно, посла Хорватії у США (20082011). Пані посол Грабар-Китарович є спеціалістом з євроатлантичної дипломатії та питань безпеки.

Народилася в Рієці (тоді СР Хорватія). Має ступінь магістра в галузі міжнародних відносин факультету політичних наук Загребського університету. Була також стипендіаткою Програми Фулбрайта в Університеті Джорджа Вашингтона, стипендіаткою Луксіч у Школі державного управління ім. Кеннеді Гарвардського університету і гостьовим науковим співробітником в Школі поглиблених міжнародних досліджень (SAIS) імені Пола Г. Нітце Університету Джонса Гопкінса у Вашингтоні. Розпочала свою кар'єру 1992 року на посаді радника Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства науки і технології Хорватії і пізніше — радника у Міністерстві закордонних справ.

1995 року посол Грабар-Китарович стала директоркою північноамериканського департаменту МЗС, а з 1997 до 2000 року працювала дипломатичною радницею і заступницею посла в посольстві Хорватії в Канаді. Потім повернулася в МЗС як радниця-посланниця.

У листопаді 2003 року Грабар-Китарович обрали до парламенту Хорватії, а в грудні 2003 року вона обійняла посаду міністра з питань європейської інтеграції. У лютому 2005 р. склала присягу як міністр закордонних справ Хорватії, і її основним завданням стало спрямування країни в Європейський Союз і НАТО.

На президентських виборах наприкінці 2014 — на початку 2015 року балотувалася від тодішньої основної опозиційної партії країни, за результатами першого туру впритул наблизилась до лідера перегонів — тогочасного президента Йосиповича, якого перемогла в другому турі, ставши першою жінкою на посаді президента Хорватії.

Колінда Грабар-Китарович володіє хорватською, англійською, іспанською та португальською мовами.

Вона стала першою жінкою в історії, призначеною заступником Генерального секретаря НАТО.

Ім'я

Майбутня очільниця держави дістала своє ім'я від назви пісні 1967 року «Colinda» хорватської співачки Зденки Вучкович. Зденка, у свою чергу, взяла назву від однойменної пісні 1964 року канадської співачки у стилі «кантрі» Люсіль Старр. В англомовному світі вважається, що жіноче ім'я «Колінда» (англ. Colinda/Kolinda) рідкісне та архаїчне і, можливо, утворилося як жіноча форма від чоловічого імені «Колін» (англ. Colin)[2].

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.