Королівський павільйон

«Королі́вський павільйо́н» (англ. Royal Pavillion) — палац, колишня приморська резиденція британських королів у курортному місті Брайтон на півдні Англії (Велика Британія), що в теперішній час використовується як музей; пам'ятка архітектури 1810-х років будівництва в східному («індо-сарациньскому») стилі.

Королівський павільйон
англ. Royal Pavillion
Королівський павільйон
Королівський павільйон
Королівський павільйон (Англія)
Країна Англія
Територіальна одиниця Брайтон[1]
Місцезнаходження Брайтон[2]
50°49′20″ пн. ш. 0°08′15″ зх. д.
Стиль Індо-сарацинський стиль в архітектурі
Архітектор Джон Неш
Час заснування 1823
Сучасний стан реєстрова будівля 1 ступеняd[2] і Registered park or gardend[2]
Власник Георг IV
Сайт brighton-hove-rpml.org.uk/RoyalPavilion/Pages/home.aspx
 Королівський павільйон у Вікісховищі

Принц-регент, майбутній король Георг IV, уперше відвідав брайтонський курорт у 1783 році, а від 1786 року зупинявся там у орендованому будинку — як для поліпшення здоров'я за порадами лікарів, так і з особистими цілями — для зустрічей з коханкою Мері-Енн Фітцгерберт. Вже на самому кінці XVIII — на початку XIX ст.ст. на землях, викуплених королем, архітектори Генрі Холланд і Вільям Порден прбудували перший Павільйон.

У 181522 британський архітектор Джон Неш цілком перебудував цей перший Павільйон, надавши йому обрисів розкішного східного палацу. Інтер'єр було обставлено з використанням індо-мавританських мотивів, типових у декорі колоніального стилю доби Регенства. Однак зберігаються відомості, що якість виконання королівського замовлення навряд чи відповідала високому статусу замовника — вже за 10 років Павільйон пережив перший капітальний ремонт.

Після смерті Георга IV у 1830 році Павільйон використовува король Вільгельм IV. Його наступниця, королева Вікторія, відвідала Брайтон лише одного разу, а в 1845 році взагалі наказала позбавитись «непотрібного» палацу. Відтак, у 1849 році Королівський Павільйон було викуплено містом Брайтоном.

Під час Другої світової війни в палаці розміщувався військовий шпиталь.

У 1980-х роках Королівський павільйон знову пережив реставраційні роботи. І в теперішній час у Павільйоні діє музей, а з особливих подій, як то весілля знаменитостей або інші урочистості, зали палацу здаються в оренду.

Примітки

  1. archINFORM — 1994.
  2. National Heritage List for England

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.