Косівський розпис (срібна монета)

Ко́сівський ро́зпис — срібна пам'ятна монета номіналом 10 гривень, випущена Національним банком України, присвячена косівській кераміці, яка отримала свою назву від міста Косів Івано-Франківської області. Основні елементи косівського розпису — квіти, візерунки, що переходять у геометричний орнамент; птахи та зображення людей у національному гуцульському одязі виконані в особливій гамі переважно зеленого, жовтого та коричневого кольорів.

Косівський розпис
 Україна
Номінал 10 гривень
Маса 31,1 г
Діаметр 32 мм
Гурт гладкий із заглибленим написом
Метал срібло 999 проби
Роки карбування 2017
Аверс
Реверс

Монету введено в обіг 15 серпня 2017 року. Вона належить до серії «Українська спадщина».

Опис монети та характеристики

Номінал грн. Метал Маса, г Діаметр, мм Якість
виготовлення
Гурт Тираж, штук
10 срібло
999 проби
31,1 32 пруф гладкий
із заглибленим написом
3 500

Аверс

На аверсі монети розміщено: угорі півколом напис «УКРАЇНА», під яким праворуч — рік карбування монети 2017 та малий Державний Герб України; стилізовану композицію: на дзеркальному тлі в центрі — куманець із розписом, праворуч і ліворуч від якого зображено фігури дівчини та хлопця в національних костюмах — елементи косівських розписів; унизу півколом номінал — «ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ».

Реверс

На реверсі монети зображено кольорову (використано тамподрук) тарілку із зображенням півня (ввігнута поверхня) та півколом розміщено написи: «КОСІВСЬКИЙ РОЗПИС» (угорі), «ТАРІЛКА ПІВНИК» (унизу), праворуч і ліворуч на дзеркальному тлі — стилізовані півники.

Автори

Вартість монети

Під час введення монети в обіг у 2017 році, Національний банк України реалізовував монету через свої філії за ціною 965 гривень.

Фактична приблизна вартість[1] монети з роками змінювалася так:

Рік 2018 2019 2020
Ціна, грн. 1 260 1 200 1 160

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.