Красне Поле (Україна)

Кра́сне По́ле село в Україні, у Марківському районі Луганської області. Населення становить 346 осіб. Орган місцевого самоврядування — Краснопільська сільська рада.

село Красне Поле
Країна  Україна
Область Луганська область
Район/міськрада Марківський
Рада Краснопільська сільська рада
Основні дані
Засноване 1929
Населення 346
Площа 2,67 км²
Густота населення 129,59 осіб/км²
Поштовий індекс 92410
Телефонний код +380 6464
Географічні дані
Географічні координати 49°40′02″ пн. ш. 39°31′01″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
142 м
Місцева влада
Адреса ради 92410, Луганська обл., Марківський р-н, с. Красне Поле, пл. Перемоги, 1
Карта
Красне Поле
Красне Поле
Мапа

Географія

Село розташоване за 18 км від районного центру смт Марківка. Найближча залізнична станція — Кантемирівка, за 30 км.

Історія

Село виникло одночасно з радгоспом «Айдар» (1929 рік), який спеціалізувався на тонкорунному вівчарстві. Також було розвиненим виробництво зерна та м'ясомолочне тваринництво.

Село постраждало внаслідок геноциду українського народу, вчиненого урядом СССР у 1932—1933 роках, кількість встановлених жертв у Краснопільській сільраді — 59 людей[1].

У Другій світовій війні взяло участь 115 осіб, 45 осіб не повернулося. За бойові заслуги нагороджено орденами і медалями 35 осіб.

78 працівників радгоспу нагороджені орденами та медалями. Комбайнер А. П. Білий удостоєний ордена Леніна.

Житель с. Красне Поле Олексій Іванович Солдатко — воїн-інтернаціоналіст, брав участь у бойових діях в Афганістані. Інший мешканець села — Володимир Володимирович Чечуєв — ліквідатор аварії на ЧАЕС.

У роки незалежності на базі колишнього радгоспу створено ТОВ «Айдар», що спеціалізується на тонкорунному вівчарстві та рослинництві. Директор Віктор Іванович Природа — нагороджений орденом «Знак Пошани», Почесною грамотою Президента України, удостоєнний почесного звання «Заслужений працівник сільського господарства України».

Інфраструктура

У селі є загальноосвітня школа I—III ступенів, пошта, фельдшерсько-акушерський пункт, бібліотека, магазини. На території сільської ради одиноких громадян похилого віку обслуговує соціальний працівник.

Також

Джерела

  • Міста і села України. Луганщина: історико-краєзнавчі нариси/ упор. В. В. Болгов. — К: Українська академія геральдики, товарного знаку та логотипу, 2012. — 472 с. — ISBN 978-966-8153-83-9 (стор. 256, матеріали І. І. Колеснікова).

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.