Совєтський район (Саратовська область)

Радянський район рос. Советский район муніципальне утворення в Саратовській області. Адміністративний центр району — смт. Степне. Населення району — 27 154 чол.

Радянський район

рос. Советский район

Герб
селище Степне
Країна  Росія
Регіон Саратовська область
Саратовська область
Номерний знак 64, 164
Офіційна мова російська
Населення
 - повне 27 154[1]
 - густота 20.5 чол./км²
Площа
 - повна 1.4 тис. км²
Часовий пояс MSK (UTC+3)
Дата заснування 7 вересня 1941
Вебсайт офіційний сайт адміністрації (рос.)
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Совєтський район

Географія

Розташований у степовій зоні в центральній частині Лівобережжя, в басейні річки Великий Караман. Надра багаті нафтою і природним газом.

Район межує із заходу з Енгельського районом, з півночі з Марксовським районом, зі сходу  Федоровський район, із півдня з Краснокутським районом.

Історія

Утворений 7 вересня 1941 року як Марієнтальський район в складі Саратовської області у результаті ліквідації АРСР німців Поволжя і перетворення з Маріентальского кантону.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 19 травня 1942 року Марієнтальський район Саратовської області був перейменований в Совєтський район, а село Марієнталь перейменовано в Совєтське.

Рішенням облвиконкому Саратовської області від 23 грудня 1962-го район був розформований і увійшов до складу Марксовського і Федоровського районів. 1 січня 1967 року район утворений знову з теперішньою територією, після відновлення центр району був перенесений в смт. Степне.

З 1 січня 2005 року район перетворений в муніципальне утворення Совєтський муніципальний район .

Економіка

Основний напрямок економіки — нафтогазовидобуток. Створено 7 нафтових і будівельних організацій, в тому числі найбільше в Європі сховище газу із загальним обсягом 8 млн м³. На території району знаходиться важливий вузол магістральних газопроводів Росії.

Сільське господарство району виробляє високоякісне зерно, в тому числі просо, соняшник, овочі, кормові культури, різноманітну тваринницьку продукцію.

Пам'ятки

В районі 22 пам'ятника дерев'яних і кам'яних будов німецької архітектури.

Серед визначних пам'яток — Сусловський курганний могильник (поблизу села Сусли). В 70 розкопаних тут курганах поховання всіх чотирьох етапів розвитку культури сарматів степового Поволжя.

Примітки

  1. Всероссийская перепись населения 2010 г. Архів оригіналу за 27 червня 2011. Процитовано 10 серпня 2014. (рос.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.