Красов Олексій Ігорович

Олексій Ігорович Красов (нар. 13 листопада 1987, м. Харків) — український девелопер, підприємець, волонтер. Народний депутат України 9-го скликання[1][2].

Олексій Ігорович Красов
Народився 13 листопада 1987(1987-11-13) (34 роки)
м. Харків
Громадянство  Україна
Діяльність девелопер
підприємець
волонтер
Alma mater Харківський національний університет радіоелектроніки
Харківський національний університет повітряних сил імені Івана Кожедуба
Харківський національний університет внутрішніх справ
Посада Народний депутат України
Партія Слуга народу

Народний депутат України
9-го скликання
Слуга народу 29 серпня 2019

Картка на сайті Верховної Ради України

Життєпис

Має три дипломи про вищу освіту: Харківського національного університету радіоелектроніки (спеціальності «Програмна інженерія» та «Економічна кібернетика»), Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба (має звання молодшого лейтенанта), Харківського національного університету внутрішніх справ (спеціальність «Право»).[3]

Красов керував підприємствами, що спеціалізуються на будівництві та управлінні нерухомістю[4].

Політична діяльність

У 2010 році Красов балотувався до Харківської міської ради у окрузі № 10 від партії «Сильна Україна». Був помічником депутата 6 скликання Харківської міської ради від «Сильної України» Романа Ярового. Красов очолював партійну організацію «Сильної України» у Новобаварському районі Харкова.

Кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» на парламентських виборах у 2019 році (виборчий округ № 180, Богодухівський, Валківський, Золочівський, Коломацький, Краснокутський, Нововодолазький райони, частина Харківського району)[5].

За Красова свої голоси віддали 43,72 % виборців (28 939 голосів). Його найближчий конкурент, колишній народний депутат по цьому округу, екс-регіонал Олександр Біловол, що балотувався як самовисуванець, набрав 32,08 % (21 235 виборців), 3-тє місце посів самовисуванець Вадим Воскобойніков, який набрав 9,32 % (6 171 голосів).

На час виборів: директор компанії в сфері управління нерухомим майном[4] — ТОВ «Ярко Інвест», мешкав у м. Харкові. Безпартійний[6].

Під час карантину у 2020 році за даними ЗМІ «гречкосіяв», коли передавав засоби індивідуального захисту до медзакладів[7]. Під час пандемії коронавірусу депутат від Слуги народу Олексій Красов передав телевізор Богодухівському дитячому будинку-інтернату у Харківській області[7].

У Верховній Раді IX скликання увійшов до складу Комітету з питань антикорупційної політики[8]. За перший місяць роботи парламенту разом з харківськими депутатами-мажоритарниками став співавтором змін до закону «Про оперативно-розшукову діяльність». Крім того, на його рахунку дві поданих поправки до законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів для забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції». Одну з його поправок колеги прийняли частково, а другу врахували редакційно. На 07.10.2019 р. Красов взяв участь в 18 засіданнях Верховної Ради.[9]

Голова підкомітету з питань протидій корупції у сфері екології та природокористування. Входить у міжфракційне об'єднання «Слобожанщина».

Голосував за проєкт постанови 0901-П «Про скасування рішення Верховної Ради України від 16.01.2020 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проєкту Закону України „Про повну загальну середню освіту“»[10], закону, який не передбачає існування російськомовних шкіл.

Наприкінці листопаду 2021 р. на противагу в.о. голови ХОДА Олександра Скакуна розглядався як ймовірний кандидат на посаду губернатора Харківщини. Вважався креатурою голови партії «Слуга народу» Олени Шуляк та заступника голови ОП Кирила Тимошенко. Проти Красова в інформаційному полі включилися харківські нардепи від СН Вікторія Кінзбурська та Андрій Одарченко, а також заступник голови фракції Павло Сушко та член політради «Слуги народу» Вадим Слюсарєв, які підтримували призначення Скакуна[11]. Оскільки у разі його призначення на 180-му окрузі в Харківській області треба було би проводити перевибори (де би міг перемогти екс-регіонал Олександр Біловол), Кабінет міністрів України несподівано погодив 15 грудня 2021 р. призначення головою Харківської облдержадміністрації діючого на той момент голову Полтавської ОДА Олега Синєгубова — довірену особу Олексія Красова на парламентських виборах 2019 року[12].

Примітки

  1. Відомості про підрахунок голосів виборців в одномандатному виборчому окрузі № 180 cvk.gov.ua
  2. «Слуга народу» забрала 12 мандатів у Харківській області Українські новини (26 липня 2019)
  3. Люди Зеленського: хто йде від Слуги народу по мажоритарних округах. Політика (укр.). Процитовано 25 жовтня 2019.
  4. Кандидати у депутати від партії «Слуга Народу» в мажоритарних округах sluga-narodu.com
  5. «Слуга народу» представила мажоритарників у 23 областях і Києві Українська правда (21 червня 2019)
  6. Відомості про кандидата в народні депутати України cvk.gov.ua
  7. Карантинне гречкосійство політиків на Харківщині. www.chesno.org (укр.). Процитовано 18 серпня 2021.
  8. Парламент затвердив список своїх комітетів і їх склад. ХТО В ЯКОМУ Новинарня (29.08.2019)
  9. Басакин, Алексей (7 жовтня 2019). Месяц в Верховной Раде: чем отметились харьковские мажоритарщики. www.newsroom.kh.ua (рос.). Процитовано 25 жовтня 2019.
  10. Поіменне голосування про проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 16.01.2020 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту» (№ 0901-П) — в цілому. 06.02.2020 11:51 Верховна Рада України
  11. Битва за Харківську ОДА: Як Зеленський прив’язав губернатора до виборів Терехова – новини Харкова. www.depo.ua (укр.). Процитовано 25 січня 2022.
  12. Хто такий Олег Синєгубов, який очолить Харківську ОДА – новини Харкова. www.depo.ua (укр.). Процитовано 25 січня 2022.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.