Обласна державна адміністрація

Обласна державна адміністрація (ОДА) місцева державна адміністрація, місцевий орган державної виконавчої влади, що входить до системи органів виконавчої влади України.

Ця стаття є частиною серії статей про
державний лад і устрій
України
Категорія • Інші країни

ОДА в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці області, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною обласною радою.

Делегування радами повноважень ОДА супроводжується передачею фінансових, матеріально-технічних і інших ресурсів, необхідних для їх здійснення. Державні адміністрації підзвітні та підконтрольні обласним радам у частині делегованих повноважень.

Голови ОДА мають право вносити на розгляд обласних рад питання, пов'язані з виконанням делегованих повноважень, та інші пропозиції. Голови обласних державних адміністрацій також мають право дорадчого голосу на засіданнях обласних рад. Голови ОДА щорічно звітують перед обласними радами з питань виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій і делегованих повноважень.

Обласна рада може висловити недовіру голові ОДА, на підставі чого, з урахуванням пропозицій органу виконавчої влади вищого рівня, Президент України приймає рішення та дає обласній раді обґрунтовану відповідь. Якщо недовіру голові ОДА висловили 2/3 від складу обласної ради, Президент України приймає відставку голови обласної державної адміністрації.

Обласні державні адміністрації в межах своїх повноважень спрямовують діяльність районних державних адміністрацій і здійснюють контроль за їх діяльністю. Голови РДА мають регулярно інформувати про свою діяльність голів ОДА, а також щорічно та на вимогу звітують перед ними.

Голови ОДА мають право скасовувати розпорядження голів РДА, що суперечать Конституції України та законам України, рішенням Конституційного Суду України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, голів ОДА, а також міністерств, інших центральних органів виконавчої влади. Керівники управлінь, відділів і інших структурних підрозділів ОДА мають право скасовувати накази керівників відповідних управлінь, відділів та інших структурних підрозділів РДА, що суперечать законодавству України й актам органів виконавчої влади вищого рівня.

За наявності законних підстав голови ОДА можуть порушувати питання перед Президентом України та Кабінетом Міністрів України про притягнення до дисциплінарної відповідальності голів РДА. За результатами роботи РДА голова обласної державної адміністрації може застосовувати встановлені законодавством заходи заохочення до посадових осіб районної державної адміністрації.

ОДА взаємодіють з сільськими, селищними і міськими радами, їх виконавчими органами та сільськими, селищними і міськими головами, сприяють у здійсненні ними власних повноважень місцевого самоврядування, зокрема у вирішенні питань економічного, соціального та культурного розвитку територій, зміцнення матеріальної та фінансової бази місцевого самоврядування, контролюють виконання наданих їм законом повноважень органів виконавчої влади, розглядають та враховують у своїй діяльності пропозиції депутатів, органів місцевого самоврядування й їхніх посадових осіб.

У разі розгляду обласною державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, про це повідомляється заздалегідь відповідним органам місцевого самоврядування. Представники цих органів і посадові особи територіальних громад мають право брати участь у розгляді таких питань державною адміністрацією, висловлювати зауваження та пропозиції.

Голови ОДА, їхні заступники, керівники управлінь, відділів і інших структурних підрозділів державної адміністрації або їх представники мають право бути присутніми на засіданнях органів місцевого самоврядування та бути вислуханими з питань, що стосуються їх компетенції.

ОДА не мають права втручатися в здійснення органами місцевого самоврядування власних повноважень.

Для здійснення спільних програм ОДА й органи місцевого самоврядування можуть укладати договори, створювати спільні органи, організації.

Обласні державні адміністрації України

ОДА Адреса і телефон в обл.центрі, вебсайт Керівники (П. І. Б., рік народження, термін на посаді, партійність) Примітки
Вінницька вул. Соборна, 70

www.vin.gov.ua

Волинська Київський майдан, 9

www.voladm.gov.ua

Дніпропетровська пр-т Кірова, 1

www.adm.dp.ua

Донецька б-р Пушкіна, 34

www.donoda.gov.ua

Житомирська майдан С. П. Корольова, 1

www.zhitomir-region.gov.ua

Закарпатська пл. Народна, 4

www.carpathia.gov.ua

Запорізька пр. Соборний, 164

www.zoda.gov.ua

Івано-Франківська вул. М. Грушевського, 21

www.if.gov.ua

Київська площа Лесі Українки, 1

koda.gov.ua

Кіровоградська площа Героїв Майдану, 1

kr-admin.gov.ua

Луганська площа Героїв Великої Вітчизняної Війни, 3

www.loga.gov.ua

Львівська вул. Винниченка, 18

www.loda.gov.ua

Миколаївська вул. Адміральська, 22

www.mykolayiv-oda.gov.ua

Одеська пр. Т.Шевченка, 4

oda.odessa.gov.ua

Полтавська вул. Соборності, 45

www.adm-pl.gov.ua

Рівненська майдан Просвіти,1

www.rv.gov.ua

Сумська пл. Незалежності, 2

sm.gov.ua/uk/oda

(23.03.1992 — 07.1994 — представник президента у Сумській області, 07.07.1995 р. — 08.05.1998), до 1991 — фукціонер КПРС

Тернопільська вул. М.Грушевського, 8

www.oda.te.gov.ua

Харківська вул. Сумська, 64

www.kharkivoda.gov.ua

Херсонська площа Свободи, 14

https://web.archive.org/web/20131217222300/http://www.oda.kherson.ua/ua

Хмельницька площа Незалежності, 2

adm.km.ua

Черкаська бульвар Т.Шевченка, 185

www.oda.ck.ua

Чернівецька вул. Грушевського, 1

http://bukoda.gov.ua

Чернігівська вул. Т.Шевченка, 7

cg.gov.ua

Див. також

Примітки

  1. Указ Президента України від 2 березня 2014 року № 192/2014 «Про призначення А.Олійника на посаду голови Вінницької обласної державної адміністрації»
  2. Указ Президента України від 27 лютого 2015 року № 113/2015 «Про звільнення А.Олійника з посади голови Вінницької обласної державної адміністрації»
  3. Указ Президента України від 27 лютого 2015 року № 114/2015 «Про призначення В.Коровія головою Вінницької обласної державної адміністрації»
  4. Указ Президента України від 18 вересня 2019 року № 705/2019 «Про звільнення В.Коровія з посади голови Вінницької обласної державної адміністрації»
  5. Указ Президента України від 18 вересня 2019 року № 706/2019 «Про призначення В.Скальського головою Вінницької обласної державної адміністрації»
  6. Указ Президента України від 18 червня 2020 року № 239/2020 «Про призначення С.Борзова головою Вінницької обласної державної адміністрації»

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.