Кремницький монетний двір

Кремницький монетний двір (словац. Mincovňa Kremnica) — державний монетний двір Словаччини, що знаходиться в місті Кремниця. Є одним з найстаріших державних підприємств і найстаріших монетних дворів у світі.

Кремницький монетний двір
Mincovňa Kremnica
Тип Монетний двір
Галузь металургійна промисловість
Засновано 1328 17 листопада
Штаб-квартира  Словаччина, Кремниця
Продукція монета
медаль
нагрудний знак
mint.sk
Нагороди
 Кремницький монетний двір у Вікісховищі

Історія

17 листопада 1328 року разом зі статусом вільного королівського шахтарського міста, Кремніца отримала від угорського короля Карла I Роберта привілей на відкриття монетного двору[1]. Перші монети чеканилися за зразком монетного двору у Флоренції і називалися Флорін. Пізніше почалося карбування дукатів. Вони були широко відомі в Європі завдяки стабільно високій пробі золота (986) і мали масу 3,49 г. Ці дукати тривалий час вважалися твердою валютою в Центральній Європі[1].

До початку XX століття обладнання монетного двору сильно застаріло, були навіть пропозиції щодо перенесення його в Будапешт. Однак до закінчення Першої світової війни цього не сталося. Після того, як чеські війська увійшли в Північну Угорщину, уряд Карої наказав перевезти устаткування і запас благородних металів в столицю — Будапешт.

Оскільки в Кремніці залишилися одні порожні будівлі, чехословацького уряду довелося обладнати монетний двір «з нуля». Установка нового обладнання почалося в 1921 році. З тих пір Кремницький монетний двір карбував монети для потреб чехословацької держави і 25 інших країн. Оскільки монетний двір був єдиним на території Чехословаччини, протекторат Богемії і Моравії (1939—1945) використовував монети, карбовані в Третьому рейху, а незалежна Чехія заснувала в 1993 році власний монетний двір[2].

Теперішній час

На даний час монетний двір продовжує карбувати монети для кількох країн світу, а також словацькі євро. Також він виготовляє меморіальні дошки, значки, кулони, друку та ін.

24 Лютого 2011 Монетний двір став частиною європейської спадщини.

Галерея

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.