Кримський інжир

Кримський Інжир / Qırım İnciri — літературний українсько-кримськотатарський конкурс для поетів, прозаїків і перекладачів та однойменний фестиваль. Конкурс було засновано у липні 2018 року, а перший фестиваль відбувся наприкінці 2018 року.[1] Конкурс покликаний сприяти поширенню та розвитку кримськотатарської мови та літератури, актуалізувати тему Криму та кримських татар в українській літературі, сприяти появі взаємних перекладів для глибшого взаємного пізнання двох культур. Ідея створення належить Кримському Дому. У травні 2019 року було презентовано українсько-кримськотатарську антологію «Кримський інжир», у яку увійшли твори фіналістів першого конкурсу.[2] Ця антологія, а також наступна «Кримський інжир. Демірджі», до якої увійшли твори фіналістів конкурсу 2019 років, були видані Видавництвом Старого Лева.[3]

Номінації

  1. Проза про Крим українською мовою;
  2. Проза кримськотатарською мовою (без тематичних обмежень);
  3. Поезія про Крим українською мовою;
  4. Поезія кримськотатарською мовою (без тематичних обмежень);
  5. Дитяча література про Крим;
  6. Переклад художнього твору з української на кримськотатарську та навпаки.

Журі конкурсу

Фестиваль «Кримський Інжир»

Фестиваль «Кримський Інжир» є підсумком щорічного однойменного конкурсу, в рамках якого відбувається оголошення та нагородження переможців та фіналістів конкурсу. У програмі фестивалю презентації книг, дискусії, читання найкращих творів конкурсантів, публічні виступи відомих письменників і поетів, книжковий ярмарок та літературно-музичні перформанси. У 2018 році почесним гостем фестивалю стала Бідіша, британська письменниця, кінорежисерка, правозахисниця, телеведуча та журналістка. У 2019 році фестиваль розпочався з урочистої церемонії нагородження, яка відбулася в Будинку звукозапису Українського радіо. Нагороди переможці отримували з рук знакових особистостей — кримського режисера, донедавна політв'язня путінського режиму Олега Сенцова, відомого українського колумніста, публіциста і письменника Віталія Портнікова, ексвиконувачки обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун, головного редактора українського інформресурсу «Українська правда» Севгіль Мусаєвої, українського музичного продюсера Ігоря Кондратюка та інших відомих персон[4]. В рамках відкриття фестивалю відбулася прем'єра концерту для фортепіано з оркестром Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України (композитор Усеїн Бекіров, диригент Ігор Андрієвський, солістка Ольга Савайтан).

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.