Крістоф Вайгель старший

Крістоф Вайгель старший (нім. Christoph Weigel; 1654, Німеччина 1725) німецький картограф, нюрнберзький гравер, художник, видавець, торговець творами мистецтва.

Крістоф Вайгель старший
Народився 9 листопада 1654(1654-11-09)[1][2][…]
Марктредвіц, Вунзідель, Верхня Франконія, Баварія
Помер 5 лютого 1725(1725-02-05)[1][2][…] (70 років)
Нюрнберг, Середня Франконія, Баварія[1]
Країна Німеччина
Діяльність редактор, гравер, арт-дилер, ювелір, гравер, видавець
Відомі учні Bernhard Vogeld
Знання мов німецька[2]

Життєпис

1698 р. Крістоф Вайгель старший заснував у Нюрнберзі своє видавництво і видав понад 70 книг і велику кількість гравюр та карт. Після смерті К. Вайгеля і до 1734 р. його видавничу справу продовжувала вдова, яка опублікувала багато творів чоловіка. Найбільш відомі його видання з описом кораблів, зброї та серія геральдичних календарів.[3].

Карти України

1710 р. Карта — «Poloniæ & Lithvania accurante curatius». Україна на карті зображена як незалежна держава (окремим кольором і кордонами). Напис Russia Rubra (Червона Русь) проведений через всю українську етнічну територію й зображений великими літерами як Московія, Тартарія та інші держави. Цей напис міститься два рази на карті (Західна Україна теж позначена як Russia Rubra). Напис UKRANIA (Україна) охоплює все Лівобережжя і частину Правобережжя (в районі р. Дніпро перетинається з написом Russia Rubra). З українських історико-географічних земель ще зображено Поділля (Podolia) та Волинь (Volhynia).[3].

1715 р. Карта — «Regnum Poloniæe jusque confinia». Верхнє Поділля — UKRANIA (Україна), Західна Україна — Russia Rubra (Червона Русь), Середня Наддніпрянщина (Правобережна та Лівобережна) — Terra Cosacorum (Земля Козаків).[3].

1716 р. Карта — «Ukrania seu Cosacorum Regio Walachia item Moldavia et Tartaria minor» (Україна, або Козацька Земля…). Написи Russia Rubra (Червона Русь) та UKRAINA (Україна) проведені паралельно через всю українську етнічну територію й зображені великими літерами як Московія, Татарія та інші держави. Південна Україна — напис «Dzikе Pole» (Дике поле). З українських земель зображено Поділля (Podolia), Волинь (Volhynia), Pokutia (Покуття). В районі Причорномор'я написи латиною: Tartaria Minor (Мала Тартарія), Буджацька Тартарія та Cremia (Крим). На мапі позначено м. Батурин (спалене московитами 1708 р.). Мапа неодноразово перевидавалася, зокрема і в 1720 р.[3].

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.