1715

Геополітична ситуація

Османську імперію очолює Ахмед III (до 1730). Під владою османського султана перебувають Близький Схід та Єгипет, Середземноморське узбережжя Північної Африки, частина Закавказзя, значні території в Європі: Греція, Болгарія і Сербія. Васалами османів є Волощина та Молдова.

Священна Римська імперія — наймогутніша держава Європи. Її територія охоплює крім німецьких земель Угорщину з Хорватією, Трансильванію, Богемію, Північ Італії. Її імператор Карл VI Габсбург (до 1740). Король Пруссії Фрідріх-Вільгельм I (до 1740).

На передові позиції в Європі вийшла Франція, на троні якої Людовика XIV змінив Людовик XV (до 1774). Франція має колонії в Північній Америці та Індії.

Король Іспанії Філіп V з династії Бурбонів (до 1746). Королівству Іспанія належать Іспанські Нідерланди, південь Італії, Нова Іспанія, Нова Гранада та Нова Кастилія в Америці, Філіппіни. Королем Португалії є Жуан V (до 1750). Португалія має володіння в Бразилії, в Африці, в Індії, в Індійському океані й Індонезії.

Північ Нідерландів займає Республіка Об'єднаних провінцій. Вона має колонії в Північній Америці, Індонезії, на Формозі та на Цейлоні. На британському троні сидить Георг I (до 1727). Британія має колонії в Північній Америці, на Карибах та в Індії. Король Данії та Норвегії Фредерік IV (до 1730), король Швеції Карл XII (до 1718). На Апеннінському півострові незалежні Венеціанська республіка та Папська область. у Речі Посполитій королює Август II Сильний (до 1733). У Московії царює Петро I (до 1725).

Україну розділено по Дніпру між Річчю Посполитою та Московією. Гетьман України  Іван Скоропадський. Пристанищем козаків є Олешківська Січ. Існує Кримське ханство, якому підвласна Ногайська орда.

В Ірані правлять Сефевіди. Значними державами Індостану є Імперія Великих Моголів, Імперія Маратха. В Китаї править Династія Цін. В Японії триває період Едо.

Події

В Україні

У світі

Наука та культура

Засновано та зведено

Населені пункти

див. також Категорія:Населені пункти, засновані 1715
Наведено лише міста та села, населення яких перевищує 1 тис. осіб

  • Белебей — нині місто в Росії, центр Белебеївського району Башкортостану.
  • Гопкінтон — нині місто у США, в окрузі Міддлсекс (Массачусетс).
  • Карлсруе — нині місто в Німеччині, у землі Баден-Вюртемберг.
  • Чилесіто — нині місто в Аргентині, адміністративний центр департаменту в провінції Ла-Ріоха.
  • Поділля — нині село в Україні, Заліщицького району Тернопільської області.

Споруди та заклади

Алькогольне виробництво

  • Жан Мартель заснував один з найдавніших коньячних будинків Martell.
  • У Львові монахи-єзуїти побудували в місцевині Клепарів перше в місті промислове броварське виробництво Львівську броварню.

Стихійні лиха

  • У селі Черториги (нині — село Шевченкове на Сумщині) сталася велика пожежа, під час якої згоріло 65 садиб та Миколаївська церква.

Народились

див. також Категорія:Народились 1715

Померли

див. також Категорія:Померли 1715

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.