Ксилотрех коротковусий

Хорологія

Xylotrechus arvicola – вид, що входить до групи пан'європейських видів у складі європейського зооґеографічного комплексу. Ареал дуже широкий і виходить за межі поширення пан'європейських видів. Охоплює Європу, Кавказ, Закавказзя, Північну Африку, Близький Схід, Малу Азію, Іран та Північний Казахстан. У Карпатському регіоні – звичайний вид, поширений в передгір’ях.

Екологія

Приурочений до листяних лісових формацій. Комахи трапляються на зрубах та вітровалах, квітів не відвідують. Літ триває з травня по серпень. Заселяє більшість листяних порід.

Морфологія

Імаго

Передньоспинка, на диску, в грубій, частково зморшкуватій поцяткованості, облямована яскраво-жовтими плямами при основі та на вершині. Забарвлення тіла чорне іноді бурувате, ноги та вусики яскраво-рудого кольору. Надкрила на вершині ледь вирізані, їх зовнішній край слабко витягнений у зубчик. Малюнок на надкрилах аналогічний до такого ж як у X. capricornis з тією відмінністю, що у X. arvicola волосяні перев’язі є дещо ширшими, а основа надкрил облямована жовтою волосяною смугою.

Личинка

Личинка X. arvicola відрізняється від видів свого роду тим, що на основі пронотуму, терґітів і стернітів середньо- і задньогрудей, а також сегментів черевця відсутні мікроскопічні шипики.

Життєвий цикл

Личинка розвивається два роки.

Література

  1. Бартенев А.Ф. Обзор видов жуков-усачей (Coleoptera: Cerambycidae) фауны Украины // Вісті Харківського ентомологічного товариства. — 2003 (2004). — 11, № 1-2. — с. 24-43
  2. Загайкевич І.К. До вивчення вусачів (Cerambycidae) Станіславської обл. // Проблеми ентомології на Україні. — К.: Вид-во АН УРСР, 1959. — с. 45-47;
  3. Загайкевич І.К. Таксономия и экология усачей. — К.: Наукова Думка, 1991. — 420 с.;
  4. Заморока А.М. Жуки-вусачі Івано-Франківської області // мат. конф. «Проблеми вивчення та охорони біорізноманіття Карпат і прилеглих територій». — Івано-Франківськ, 2007. — с. 131—132;
  5. Łomnicki M. Catalogus Coleopterorum Haliciae. — Leopoli, 1884. — S. 1-43;

Посилання

  1. Систематика виду на порталі BioLib (англ.)
  2. Зображення та відомості про вид на порталі cerambyx.uochb.cz (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.