Кулаковська Лариса Віталіївна

Лариса Віталіївна Кулаковська (*5 червня 1949) — український історик, археолог, завідувач відділом «Археологічний музей» Інституту археології НАН України.

Кулаковська Лариса Віталіївна
Лариса Кулаковська
Народилася 5 червня 1949(1949-06-05) (72 роки)
Макарівський район, Київська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство  СРСР
 Україна
Національність українка
Діяльність археолог
Відома завдяки археолог
Alma mater Київський університет
Батько Кулаковський Віталій Михайлович

Біографія

Дочка історика та письменника Віталія Кулаковського. Закінчила середню школу в с. Лишня Макарівського району, потім — історичний факультет (кафедра археології та музеєзнавства) Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. З 1971 р. працює у відділі «Археологічний музей» Інституту археології НАН України. Кандидат історичних наук.

Наукові інтереси

Коло наукових інтересів Л. В. Кулаковської визначається межами палеоліту заходу України. Пріоритетний напрямок її наукових досліджень хронологія та матеріальна культура раннього та середнього палеоліту Тисо-Дністровського регіону, проблема міграцій давніх колективів, час та причини цього явища. Цим і обумовлюються польові дослідження палеолітичних стоянок на Тисі та Дністрі (Королево, Межигірці, Молодово V, Дорошівці III). В останні роки вона керує розкопками нових палеолітичних стоянок Рубань у Закарпатті та Дорошівці ІІІ у Середньому Подністров'ї. Польові та кабінетні дослідження проводяться у тісній співпраці з фахівцями природничих наук (геологи, палеогеографи, палеоботаніки та палеонтологи), результатом яких є спільні публікації. Л. В. Кулаковська є керівником та учасником міжнародних наукових проектів (Франція, Росія, Німеччина, Бельгія). Вона постійно виступає з доповідями на вітчизняних та міжнародних наукових форумах. Є автором багатьох публікацій.

Постійно бере участь у семінарах, стажуваннях, конференціях. Л. В. Кулаковська є членом Спілки археологів України, Національного комітету міжнародної асоціації з вивчення четвертинного періоду (INQUA), виконавчого комітету Міжнародної спілки до- та протоісториків (UISPP), IСOMOS.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.